Video Foto Galeri Yazarlar
17.2.2019 - Pazar

Afganistan'da Taliban, 5 ABD askerini daha öldürdü

Okunma: 4155
ÖZEL HABER 3 Temmuz 2018 16:50
Videoyu Aç Afganistan'da Taliban, 5 ABD askerini daha öldürdü

Afganistan Doğusunun Loger vilayetinde Taliban'ın bir Amerikan askeri konvoyuna düzenlediği saldırıda 5 ABD askerinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Afganistan Logar vilayeti polis teşkilatı sözcüsü Şahpur Arap bu bağlamda yaptığı açıkalamada, Taliban savaşçılarının Afganistan'ın Pol Elem ilçesinin Padhab bölgesinde bir Amerikan askeri konvoyuna düzenlediği saldırıda 5 Amerika'lı asker ölürken, birkaçı da yaralandığı, saldırıda 2 zırhlı aracın da imha edildiğini bildirdi.

Saldırıyı Afgan polis teşkilatı ve ABD doğruladı.

Afganistan'ın %70'inden fazlasını kontrol altına almayı başaran Taliban, artık ülke'de söz sahibi olduğu gibi dünya devletleri tarafındanda başarısının saklanmadığını, uluslarası ajansların Taliban'ın yönetiminİ mevcut Afganistan yönetiminden daha iyi bulduğunu aktardı.

Tüm baskılara rağmen toplarımızdan işgalci ve işbirlikçi güçlerin çıkarılacağı güne kadar mücadele edeceğini bildiren Taliban sözcüsü, batı medya kuruluşlarına zorlama ile Taliban hakkında yalan haber yapanların tuzaklarına düşülmemesi gerektiğininde altını çizdi.

Uzmanlar, Afganistan'ı ABD'nin dipsiz kuyusu olarak belirtirken kuyuya inen ABD ordusunun başarısızlıklarını artık örtemeyecek derecede olduğunu aktarıyor.
Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana