Video Foto Galeri Yazarlar
17.10.2018 - Çarşamba

Afganistan'da Taliban Eğitim Konferansı Düzenledi

Okunma: 4161
ÖZEL HABER 5 Aralık 2017 17:40
Videoyu Aç Afganistan'da Taliban Eğitim Konferansı Düzenledi

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) Hareketi Yüksek Öğrenim Konferansı düzenledi.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

İslam Emirliği eğitim ve öğretim komisyonu yetkilileri Cumartesi günü doğu Nuristan eyaletinin Mandol Khail ilçesinde yüksek öğretimin önemini vurgulamak için bir konferans düzenlediler.
Katılımcılar, meşhur akademisyenler, tanınmış aşiret liderleri ve kabile reisleri okul öğretmenleri ve öğrencileri bir araya geldi. Toplantılar Kur'an-ı Kerim'den birkaç ayette okunarak başladı ve birçok katılımcı farklı konularda görüşünü belirtti.Toplantı da özellikle Afganistanın karşılaştığı sorunlar ve zorluklar, aynı zamanda genç nesiller ele alındı ve bu sorunların çözümleri için öneriler sunuldu.

Komisyon üyeleri, uzmanlar ve akademisyenler, yüksek öğretimin önemini vurgulamak için görüşlerini sunarken, bazı katılımcılar da eğitimle ilgili konularda bilimsel meselelere değindi.

İslam Emirliği, ise halkın hayatını ve mülkiyetini korumak için çaba sarf edecek, düzgün ve rahat bir yaşam sürmelerine yardımcı olmak için onlara mümkün olan her türlü imkânı sağlamak için elinden gelen her şeyi yapacağına da açıkladı.
Amac, ülkedeki yüksek öğretimin önemini vurgulamak, ülkenin kalkınması ve ilerlemesi için eğitimin geliştirilmesi ve birlikte çalışılmasına yardımcı olma yollarını kolaylaştırmaktı.

Katılımcılar, İslam Emirliği'ne destek sözü verdiler ve toplantı, İslam Emirliği ile yan yana durmak için tam işbirliği ve yardım sunma sözü verdiler, toplantı Dua ile sona erdi.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder