Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

Afganistan'da Taliban Eğitim Konferanslarına Devam Ediyor

Okunma: 2162
AFGANİSTAN 17 Aralık 2017 17:35
Videoyu Aç Afganistan'da Taliban Eğitim Konferanslarına Devam Ediyor

​İslam Emirliği (Taliban), okuma-yazma, eğitimin sağlanması ve yaygınlaştırılması bakımından ülkenin kuzeyinde bir toplantı düzenledi.

NisaButikAdana

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

İslam Emirliği (Taliban), 02.11.2017 Cumartesi günü doğu Nuristan eyaletinin Mandol Khail ilçesinde yüksek öğretimin önemini vurgulamak için bir konferans gerçekleştirmiş ve hız kesmeden eğitim hakkındaki konferanslarına devam ediyor.  

İslam Emirliği (Taliban), okuma-yazma, eğitimin sağlanması ve yaygınlaştırılması bakımından ülkenin kuzeyinde bir toplantı düzenledi.

Cumartesi günü kuzey Kunduz ili İmam Sahib semtinde, farklı okullardan ve Madris'ten öğretmenler, öğrenciler ile Ulema (bilginler) ve çok sayıda bölge halkının katıldığı bir toplantı düzenlendi.

Eğitimden, güvenlik ve gelecek nesillerin karşılaştığı zorluklara kadar değişen konularda görüşmeler yapıldı.

Ayrıca, Paktika eyaletinin Wazi Khwa bölgesinde gerçekleştirilen (İslamın eğitimi) İslam Emirliği'nin 4. ve 5. sınıflar arasındaki öğrenim komisyonunun gözetiminde düzenlenen bir konuşma yarışmasının ve katılımcıların matematik ve Talimul İslam konularında yarışmalar düzenlendi, katılımcılar ise program boyunca İslami ve modern eğitim, İslam ahlakı ve değerleri üzerine konuşmalar yaptı. Programın sonuna doğru ödüle layık görülen özel ödüller sunuldu.
Program, Kur'an-ı Kerim ile başlamış ve dua sunumundan sonraki günün öğleden sonraki saatlerinde dua yapılarak sona erdi.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana