Video Foto Galeri Yazarlar
22.7.2019 - Pazartesi

Afganistan'da terörist Amerika cami, klinik ve onlarca eve saldırdı 20 sivil katledildi

Okunma: 4847
ÖZEL HABER 10 Mart 2019 15:50
Videoyu Aç Afganistan'da terörist Amerika cami, klinik ve onlarca eve saldırdı 20 sivil katledildi

Amerikan ve paralı askerler tarafından düzenlenen saldırılarda Nangarhar, ​Meydan-ı Vardak  ve Gazne'de kadınlar ve çocuklar dahil olmak üzere 20 sivilin şehit, 2 sivilin yaralandığı ve 4 sivilin kaçırıldığı bildirildi.

KahveKitap
  ISLAHHABER    HABER MERKEZİ  

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) sözcülerinden Zabihullah Mücahid resmi site üzerinden; Amerikan ve paralı askerler tarafından düzenlenen saldırılarda Nangarhar, ​Meydan-ı Vardak  ve Gazne'de kadınlar ve çocuklar dahil olmak üzere 20 sivilin şehit, 2 sivilin yaralandığı ve 4 sivilin kaçırıldığı bildirildi.

Kasden sivilleri katletmeye devam eden Amerikalı istilacılar ve paralı askerlerin, Nangarhar ili, Hisarak ilçesindeki Nasir Khelo bölgesine bir gece baskını ve hava saldırısı düzenlediği bildirildi.

Evlerin kapılarını kırıp arama operasyonu adı altında düzenlenen baskınlarda tüm değerli eşyaları yağmalayıp insanların dövüldüğü aktarıldı. Daha sonra Amerikan uçakları tarafından düzenlenen hava saldırılarında  Dr. Nazar Gul'ün 13 aile ferdinin (çoğu kadın ve çocuk) şehit edilği ve 2 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Benzer şekilde Amerikalı istilacılar ve paralı askerleri, Meydan-ı Vardak ili Sayed Abad ilçesinde, Tangi vadisinin Hassan Khelo, Joi Zareen ve Dawlat Khelo köylerine düzenlediği gece baskını ve hava saldırısında, cami, klinik ve çok sayıda evin yıkıldığı, aralarında kadınlar ve çocuklar dahil 7 sivilin şehit olduğu aktarıldı.

Üstelik bir gece Gazne ilinin Ab Band ilçesindeki Asghar ve Du Kohi köylerin de 18 eve baskın düzenlendiği, 2 aracın ve 7 motorsikletin imha edildiği, değerli eşyalarını çalındığı ve 4 masum köylünün kaçırıldığı bildirildi.

Gazne ili Shilgar ilçesinin Chahr Dewal bölgesinde, yerli halkın dövüldüğü ve değerli eşyalarının çalınmasıyla birlikte bir cami, 13 ev ve bir dükkanın yıkıldığı aktarıldı.

Bu barbarlık, düzenlenen baskınlar sonucu, Laghman ili Badpash ilçesinin Karhoch bölgesi ve Nangarhar ili Sherzad ilçesinin Gandomak bölgeside onlarca sivilin şehit edilmesinden bir gün sonra gerçekleştiği aktarıldı.

 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder