Video Foto Galeri Yazarlar
19.7.2019 - Cuma

Afganistan’daki Taliban saldırılarında 28 polis öldü

Okunma: 1785
AFGANİSTAN 7 Ekim 2018 21:47
Videoyu Aç Afganistan’daki Taliban saldırılarında 28 polis öldü

Afganistan’ın merkezindeki Vardak vilayeti ve kuzeyindeki Faryab’ta Taliban tarafından düzenlenen saldırılarda en az 28 polis memuru öldü.

KahveKitap

Yerel Meclis Üyesi Muhammed Serdar Bahtiyari, Alman Haber Ajansı’na (DPA) verdiği demeçte, Taliban üyelerinin Vardak vilayetinin Sayed Abad bölgesinde önceki gün akşam saat 21.00 sularındaki saldırısından bugün yaşanan çatışmaya kadar 17 polis memurunun öldüğünü söyledi.

Bahtiyari, ayrıca Taliban üyelerinin bölgedeki ana polis merkezi ve valilik binasına açtıkları ateş sonucu 6 polis memurunun yaralandığını belirtti. Bahtiyari, binaları yağmalayan Taliban üyelerinin orduya ait mühimmatı ele geçirdiğini sözlerine ekledi.

Öte yandan Yerel Meclis Üyesi Muhammed Sami Hayrhu, Taliban militanlarının, dün gece, Faryab vilayetindeki Peştun Kot bölgesinde bir kontrol noktasına saldırı düzenlediğini ve saldırıda az 11 polis öldüğünü bildirdi.

Bununla birlikte Çarşamba günü ülkenin 3 vilayetinde çıkan çatışmalarda en az Afgan güvenlik güçlerinin 19 üyesi hayatını kaybetmişti.

Taliban son aylarda, Afganistan’da hükümet, eğitim ve sağlık binalarına yönelik bir dizi ölümcül saldırı başlattı.

Kaynak : Şarku'l Avsat

Haber var islah eder, haber var ifsad eder