Video Foto Galeri Yazarlar
13.12.2018 - Perşembe

Afganistan İslam Emirliği (Taliban), Suriye'ye yeni komutanları atadı

Okunma: 5286
ÖZEL HABER 26 Şubat 2018 11:45
Videoyu Aç Afganistan İslam Emirliği (Taliban), Suriye'ye yeni komutanları atadı

Türkistan İslam Cemaati, Suriye’de ki yapısında büyük değişikliklere giderek Askeri Kumandan ve Suriye Genel Emirliğine Afganistan’dan getirdiği 10 yılı aşkın savaş tecrübesi olan komutanları atadı.

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye'deki Muhalif gruplardan Türkistan İslam Cemaati yazılı bir beyanat yayınlayarak, askeri komutanlıkta ve genel emirlikte görev değişikliği gerçekleştiğini bildirdi. Yeni atamalar grubun bağlı olduğu Afganistan İslam Emirliği (Taliban) hareketinden yapıldığı ve komutanların Afganistan'dan getirildiğini bildirdi. yapılan açıklama şu şekilde;

 

Türkistan İslam Cemaati, Suriye genel emirliğine Ebu Ömer Türkistani getirildi. Ebu Ömer Türkistani Afganistan’da on yılı aşkın Türkistan İslam cemaati içerisinde değişik kademelerde görev aldı. Afganistan İslam emirliğindeki en büyük Askeri kampın askeri eğitmeni olarak binlerce Doğu Türkistan’lı Uygur savaşçılarını ve Taliban savaşçılarını yetiştirerek cihad meydanlarında büyük operasyonlara imza attı.

Ebu Ömer Türkistani cemaat içerisinde, savaş bölgelerindeki hafif ve ağar silahlar konusunda uzman olarak tanımlanıyor en küçük silahtan en büyük silaha kadar arıza, bakım ve kullanım konusundaki tecrübelerinin yanısıra, askeri operasyon ve yönetim tecrübelerini Suriye cihadına getirdi.

Cemaatin Suriye Askeri kumandanlığına Ebu Muhammed Türkistani atandı. Ebu Muhammed Turkistani’de Afganistan İslam Emirliğinden Suriye’ye getirilirek Suriye Askeri Baş Kumandanlık görevini teslim aldı.

Ebu Muhammed Turkistani Operasyon kabiliyetine sahip taktik manevralar konusunda uzman bir Askeri komutan. On yılı aşkın savaş ve operasyon tecrübesi bulunan komutan, Afganistan İslam Emirliğinde Taliban ve Uygur Türklerinin yapmış olduğu ortak operasyonları yönetmiş tecrübeli kıvrak zekaya sahip taktik manevralar konusunda Afganistan’da bir çok başarılı operasyona imza atmış değerli bir kumandan olup Ebu Ömer Turkistani ile beraber Suriye’ye Türkistan İslam Cemaati tarafından Suriye Askeri Başkumandanlık görevine atanmış ve birliğinin başına geçmiştir.

Türkistan İslam cemaatinin Suriye’de ki gücü bu iki komutan kumanda etmektedir. Cemaatler arası ve diğer bütün anlaşmalarda bütün yetkiye bu komutanlar sahiptir. Uygur Türkleri ile yapılacak irtibat, anlaşma ve akitler bu komutanlarla yapılmalıdır.

Bu komutanların haricinde yapılmış bütün akitler geçersizdir ve bu iki komutan ile yeniden yapılma zorunluluğu bulunmaktadır. Görevlerinden azledilen komutanların Suriye’de askeri kuvvete müdahale gücü bulunmamaktadır. 

Doğu Türkistan’lı Uygur Mücahitler içindeki bu görev değişimi Suriye’ye taze kan ve taze beyin ile Uygur Türklerini inşallah Allah azze ve cellenin yolunda zirveye taşıyacaktır…

Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana