Video Foto Galeri Yazarlar
15.11.2019 - Cuma

Afganistan İslam Emirliği'nden YENİ Ağaçlandırma Kampanyası

ÖZEL HABER 6 Mart 2018 09:52
Videoyu Aç Afganistan İslam Emirliği'nden YENİ Ağaçlandırma Kampanyası

Tarım Komisyonu tarafından ağaçlandırma ile ilgili bildiri yayınladı.

KahveKitap
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) Alemarah sitesi üzerinden, Tarım Komisyonu tarafından ağaçlandırma ile ilgili bildiri yayınladı.

Yüce dinimiz İslam'ın  - tıpkı manevi ve ahlaki refahın yeniden düzenlenmesinde açıklandığı gibi - bir İslam toplumunun refahını, ekonomik ilerlemesini ve kamusal hayırseverliliğini Müslümanlar üzerinde bir zorunluluk olarak görüyor.

Enes b. Mâlik'ten -Allah ondan râzı olsun- rivâyet olunduğuna göre, Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuştur:

((سَبْعٌ يَجْرِي لِلْعَبْدِ أَجْرُهُنَّ مِنْ بَعْدِ مَوْتِهِ، وهُو فِي قَبْرِهِ: مَنْ عَلَّمَ عِلْمًا، أَوْ أَجْرَى نَهْرًا، أَوْ حَفَرَ بِئْرًا، أَوْ غَرَسَ نَخْلًا، أَوْ بَنَى مَسْجِدًا، أَوْ وَرَّثَ مُصْحَفًا، أَوْ تَرَكَ وَلَدًا يَسْتَغْفِرُ لَهُ بَعْدَ مَوْتِهِ.))
[ رواه البزار وحسنه الألباني في صحيح الترغيب ]

"Yedi şey(in sevabı), ölümünden sonra o kabrinde iken kulun lehine devam eder:

-Bir ilim öğreten, bir ırmak açan, bir kuyu açan, bir hurma ağacı diken, bir mescid inşâ eden, bir Mushaf (Kur'an) miras bırakan, ölümünden sonra kendisi için mağfiret dileyecek bir evlat bırakan."

Bu anlatımın ana mesajı, kamu refahı çalışmalarının her Müslüman'ın kendi kapasitelerine uygun olarak katılmaları gereken önemli Şeriat yükümlülükleri olduğunu ispatlıyor.

Bu dini toplumsal yükümlülük nedeniyle İslam Emirliği,  - Şeriat ve silahlı Cihad kurulması için mücadele yanında -  inanan ulusunun refahı ve sevdiği anavatanın yeniden inşası için kalkınma çalışmaları yürüten, inşaat ve kamu refahı işleri için özel birimler oluşturdu.

Halkımızın ve vatanımızın refahı için halkın refah çalışmalarının önemli bir bileşeni tarım ve ağaç dikimidir. Bu bağlamda, İslam Emirliği değerli lideri Amirul Mumineen Şeyhul Hadis Hibatullah Akhundzada (HA) geçen sene Mücahidlerden ve halktan ülkemizin refahı için ağaç dikilmesini isteyen özel bir kararname yayınladı. Bu kararname, halk tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı ve ülke genelinde çok sayıda ağaç dikildi.

Ağaç ekim döneminin yaklaşımı ile İslam Emirliği Tarım ve Tarım Ekonomisi Bölümü, bir kez daha milletini ve çalışanlarını, İnananlar'ın Lideri (HA) kararnamesine uymaya çağırıyor ve tüm iman eden ülkenin ve Mücahidlerin tesis etmesini istiyor, milletimizin ve halkımızın ağaçların ve yeşilliklerin bol avantajlarından faydalanabilmesini sağlıyoruz.

Afganistan İslam Emirliği Tarım Komisyonu

08/06/1439

24/02/2018 

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder