Video Foto Galeri Yazarlar
24.11.2017 - Cuma

Afrika'daki görüntülerde Akıllarımıza gelen, onların başlarına geldi

Okunma: 3827
ORTA AFRİKA 6 Temmuz 2017 12:24
Videoyu Aç Afrika'daki görüntülerde Akıllarımıza gelen, onların başlarına geldi

Orta Afrika'da resimlerde ve belgeselerde gördüğümüz kamyonla yolcu taşımacılığına bakan herkezin aklına gelen soru? İşte o akıllara gelen sorunun cevabı gerçek oldu. Olayda 77 kişi ölürken, 60 kişide yaralandı.

 ISLAH HABER  HABER MERKEZİ

Orta Afrika Cumhuriyeti'nde yasak olmasına rağmen yolcu taşıyan kamyonun devrilmesi sonucu en az 77 kişinin öldüğü bildirildi. Olayda 60'a yakın kişide yaralandı. Verilen rakamlar doğrultusunda kamoyunun ortalama olarak en az 137 kişi taşıdığı tahmin ediliyor.

Hindistan ve orta Afrika gibi ülkelerde tren, kamyon, otobüs taşımacılıklarında olağan kişi sayısından çok fazla kişi taşındığı gerek belgesellerle gerekse internet ortamlarında paylaşılan resimlerden biliyoruz.Ulusal basındaki haberlere göre, yasak olmasına rağmen yolcu taşıyan kamyonun sürücüsü, Bambari kentinden Ippy bölgesine giderken direksiyon hakimiyetini kaybetti.

Kamyonun devrildiği kazada en az 77 kişinin hayatını kaybettiği, 60'a yakın kişinin yaralandığı kaydedildi.

Yetkililer, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ifade etselerde Türkiye'den bizim gözlemlediğimiz Afrika ülkelerinde bu tür yolcu taşımacılığının çok sık görüldüğü.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder