Video Foto Galeri Yazarlar
15.11.2019 - Cuma

Ağustos Ayında 2.841 İşgalci Mescid-i Aksa'ya Baskın Düzenledi

FİLİSTİN 6 Eylül 2018 11:21
Videoyu Aç Ağustos Ayında 2.841 İşgalci Mescid-i Aksa'ya Baskın Düzenledi

Kudüs Araştırma Merkezi'nin raporuna göre​Ağustos Ayında 2.841 İşgalci Mescid-i Aksa'ya Baskın Düzenledi

KahveKitap
Kudüs Araştırma Merkezi, Yahudi yerleşimcilerin geçtiğimiz Ağustos ayında Mescid-i Aksa'ya düzenledikleri baskınları yoğunlaştırdıklarını bildirdi.Geçen ay 2.841 işgalcinin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlediğini bildiren merkez, baskınlara katılanlar arasında işgal istihbaratı görevlileri, sivil kıyafetli askerler ve sözde heykel öğrencilerinin de olduğunu açıkladı.

Kudüs Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan raporda, Ağustos ayında Mescid-i Aksa'ya düzenlenen baskınlara 2 247 Yahudi yerleşimci, 337 işgal rejimi özel kuvvetler görevlisi, 67 işgal istihbaratı görevlisi ve 190 sözde heykel öğrencisinin katıldığı belirtildi.Raporda, geçen ay Mescid-i Aksa'yı 41.206 yabancı turistin ziyaret ettiği ifade edildi.İşgal güçleri Ağustos ayı ortalarında Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyerek Mescid-i Aksa'da nöbet tutan Filistinli 6 kadın aktivisti gözaltına aldı. Kadın aktivistler daha sonra Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırma cezaları verilerek serbest bırakıldı.

İşgal güçleri, Yahudi yerleşimcilerin baskınlarına karşı direndikleri için isimlerini kara listeye aldığı Filistinli onlarca kadın ve erkeğin Kudüs'ün Eski Belde semtine ve Mescid-i Aksa'ya girişlerine izin vermiyor.
 
Kaynak : fiem

Haber var islah eder, haber var ifsad eder