Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

Ahrar'uş Şam’dan Koalisyon güçlerine tepki

Okunma: 4760
SURİYE 11 Eylül 2016 07:45
Videoyu Aç Ahrar'uş Şam’dan Koalisyon güçlerine tepki

Ahrar'uş Şam Ömer Es-Serâkibî’nin ABD saldırısında hayatını kaybetmesinin ardından dolayısıyla taziye mesajı yayınladı.

Geçtiğimiz akşam Suriyeli muhaliflerin toplantısı ABD tarafından düzenlenen hava saldırısı ile vuruldu.

Bombardıman sonrasında Fetih Ordusu Askeri Komutanı Ebu Ömer Serakib ve Şam'ın Fethi Cephesi'nin saha komutanlarının da aralarında olduğu birçok üst düzey komutan hayatını kaybetti.

"GERİ ADIM ATMAK YOK"

Suriye muhalefetinin etkin askeri gruplarından Ahrar'uş Şam, saldırıya tepki gösterdiği açıklamasında asla geri adım atılmayacağını belirtti.

Komutan Ebu Ömer Es-Serakib'i 'Meydanların Aslanı' olarak nitelendiren açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

"Cihat meydanları Şam'da en hayırlı cengaverlerinden birini kaybetti.

Meydanların Aslanı" Komutan Ebû Ömer Es-Serakib'in şehadetini Allah kabul etsin. Fetih Ordusu'nun en önemli kurucularından biri olan, İdlib savaşı, Halep kuşatmasının kırılması ve rejimin büyük darbe aldığı birçok olaylar ona şahittir. Halep'in surlarında, kardeşleriyle beraber, açlık ve rejimin zulmünün bitkin düşürdüğü, yüzbinlerce sivile karşı uygulanan kuşatmayı kırmak için çalışırken, Allah'a verdiği sözünü yerine getirdi.

Şam'ın Fethi cephesindeki kardeşlerimize başsağlığı diler, koalisyon güçlerinin Suriyeli direnişçilerinin karargâhını hedef almasını, Halep şehrinde ve başka yerlerde sivilleri kuşatan Rejim ve onun terörist çetelerinin safında yer almak olarak kabul ediyoruz. Bu da Suriye halkını ve Suriye direnişini savunma iddiasına ters düşmektedir. Bütün hedeflerimizi gerçekleştirinceye kadar geri adım atmayacağımıza dair önce Allah'a sonra halkımıza söz veriyoruz."

Kaynak : timeturk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |