Video Foto Galeri Yazarlar
20.11.2017 - Pazartesi

Ahrar Yetkilisi Nusra’nın El Kaide’den Ayrılışını Değerlendirdi

Okunma: 6794
SURİYE 24 Ağustos 2016 10:42
Videoyu Aç Ahrar Yetkilisi Nusra’nın El Kaide’den Ayrılışını Değerlendirdi

İyad El Şear, Suriye’de yayın yapan bir televizyon programında Nusret Cephesi’nin El Kaide’den ayrılışını olumlu bulduğunu bildirdi

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ

Ahrar Şam’ın siyasi kanadı danışmanlarından İyad El Şear, Nusret Cephesi’nin El Kaide’den ayrılışını ‘gecikmiş olmasına rağmen doğru bir karar’ olarak nitelendirdi.
 
Ebu Hasan olarak da bilinen İyad El Şear, Nusret Cephesi’nin El Kaide’den ayrılışını yorumladığı açıklamasında kararı olumlu bulduğunu belirtirken ‘ne var ki fikirler çabuk değişmiyor’ diyerek çekincesini  ortaya koydu.
 
Aleppo Today televizyonuna verdiği mülakatta konuşan Ahrar Şam yetkilisi, ‘gecikmiş olsa da ayrılma kararını güzel ve hoş karşılıyoruz ve kullanılan dilin de değişeceğini umuyoruz, aslında değişimin işaretleri görülmeye başladı da; fikirler ise bir gecede değişmiyor’ dedi.
 
İyad El Şear, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Allah bize güç yetiremeyeceğimizi yüklemez ve bizi bundan hesaba çekmez; kriz dönemlerinde halka karşı müşfik ve merhametli olunmalı. Biz fesada karşı bir Suriye Devrimi gerçekleştirdik hikmetli kişi fesadı kaldırmak için mcadele eder. Tüm dünyaya karşı savaşamayız ki.”
 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder