Video Foto Galeri Yazarlar
23.10.2017 - Pazartesi

Ahraruş Şam Astanaya katılmıyor

Okunma: 4060
SURİYE 16 Ocak 2017 15:57
Videoyu Aç Ahraruş Şam Astanaya katılmıyor

Suriyeli muhalifler, Astana'da düzenlenecek görüşmelere katılma kararı aldı.

Suriyeli muhalif gruplar, Kazakistan'ın Astana kentinde yapılacak görüşmelere katılacaklarını açıkladı.

Middle East Eye'nin haberine göre, Ankara'da toplantı halinde olan muhalifler, Astana'daki görüşmelere katılma kararı aldı. Muhalifler geçtiğimiz günlerde Esad rejiminin saldırıları durmadan görüşmelere katılmayacaklarını açıklamıştı. Muhalif grupların görüşmelerde ateşkes konusunu gündeme alması bekleniyor.

Söz konusu gruplar şu şekilde: Feylak'uş Şam, Sultan Murad, Şam cephesi, Ceyş'ül İzz, Ceyş'ül Nasr, Birinci sahil tugayı, Liva Şüheda İslam, Festakim Kema Umirt ve Ceyş'ül İslam.

Katılan grupların heyet başkanlığını ise Muhammed Alluş üstlenecek. Alluş, Cenevre görüşmelerinde de muhaliflerin temsil heyetinin başkanıydı. Fakat uluslararası toplumu eleştirerek barış çabalarında ilerleme kaydedilememesini protesto ederek, heyet başkanlığından çekilmişti.

AŞRAR'UŞ ŞAM DAHİL 25 GRUP...

25 grup ise katılmıyor. Bu gruplar arasında Ahrar'uş Şam, Sukuru'ş Şam, Nureddin Zengi, Ceyş'ül İdlib, Suvvar Şam, Hareket Beyan ve Feylaku'r Rahman gibi etkili gruplar da var. Muhalifler arasındaki ağırlığı bilinen Ahrar'uş Şam'ın katılmıyor olmasının ise süreç açısından önemli olduğu belirtiliyor.
Kaynak : yeni şafak

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |