Video Foto Galeri Yazarlar
20.11.2017 - Pazartesi

Ahraruş Şam Birliklerinden Esed Rejimine Saldiri

Okunma: 4728
SURİYE 16 Eylül 2016 11:31
Videoyu Aç Ahraruş Şam Birliklerinden Esed Rejimine Saldiri

Suriye'de Kurban Bayramı'nın gelişiyle beraber ateşkes anlaşmasi yapilmasida kanı durdurmadı. Rusya uçakları bayram süresince 57 kez ihlal ettiği ateşkesin kanlı saldirilarina karşı başta Ahraruş Şam olmak üzere karşı saldırılar başlatıldı.

HABER MERKEZİ / ISLAH HABER

Suriye'de Kurban Bayramı'nın gelişiyle beraber ateşkes anlaşmasi yapilmasida kanı durdurmadı. Rusya uçakları bayram süresince 57 kez ihlal ettiği ateşkesin kanlı saldırılarına karşı başta Ahraruş Şam olmak üzere karşı saldırılar başlatıldı.

Ahraruş Şam Hareketi Suriye'nin Sahel İdlib Cisr el-Shoghour sahil bölgesinde esed rejimi milislerinin hareketlerinin takip edilerek saldırı başlatıldığını açıkladı.

Bu saldirilar ateşkes süresince 57 kez ihlal edilen hava harekatları ve  'Castello'  yol üzerinden Halep'e giden yardım tırlarını engelleyen esed rejimine bağlı milislerin hareketlerinin bölgede takip edildiğini ve geri püskürtmek ve engellemek için yapıldığı açıklandı.

Moskova yardım geçişini kolaylaştırmak amacıyla Perşembe sabahı Halep "Castello" kuzeyinden yoldan askeri unsurların çekileceğini dair teyit ederken ABD ve Rusya, ilave 48 saat boyunca ateşkesi uzatmak için Çarşamba akşamı açıkladı.

Fakat bu açıklamalar 'her açıklama gibi' 57 kez ihlal edilerek gerçekleşti. Dünyaya Rusya ve ABD şirin gözükme cabasina girerken bir yandanda Müslümanlar üzerindeki kanlı saldırılarından ateşkes olmasına rahmen bir an bile geri durmadıklarını tekrar göstermiş oldu.

Bu metin El-Dorar sitesinden alınarak islahhaber.net için türkçeye çevrilmiştir.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder