Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

Ahraruş Şam Komando Eğitim Kampından Görüntüler

Okunma: 5640
ÖZEL HABER 26 Mayıs 2017 18:50
Videoyu Aç Ahraruş Şam Komando Eğitim Kampından Görüntüler

Ahrar'uş Şam hareketine bağlı Komando Eğitim Kampından görüntüler.

Suriye'nin etkin mücadele gruplarından Ahrar'uş Şam Hareketine bağlı Özel Komando Eğitim Kampına Ahrar'uş Şam Lideri Ebu Ammar ve Yardimcısı Cabir Ali Paşa savasçıların eğitim kampını ziyaret ettiler.

Ahrar'uş Şam grubunun Kısa Tarihçesi;
Ahraruş Şam hareketi, Mısır Devrimi'nden hemen sonra ve Suriye'de isyanların patlak vermesinden önce kurulmuştur. Grubu kuran kadronun büyük kesimi, yıllarca Sednaya Hapishanesinde kalmış ve Mart ile Mayıs 2011 tarihleri arasında Suriye rejiminin çıkardığı af sayesinde dışarıya çıkmış isimlerdir.

2011 yılının sonlarında 25 birlikten oluşan grup, birlik sayısını Temmuz 2012'de 50'ye, Ocak 2013'te ise 83'e çıkararak en önemli muhalif gruplardan biri haline gelmiştir.

2012 yılının Aralık ayında Suriye İslam Cephesi adı altında diğer muhalif gruplarla birleşen Ahraruş Şam, Kasım 2013'te İslami Cephe'nin kurulmasına liderlik etmiş ve bu grubun çatısı altına girmiştir.

2015 yılında Ahraruş Şam, IŞİD ve rejim güçlerine karşı pek çok muhalif grup ile koalisyona gitmiş ve Fetih Halep, Ensar eş-Şeriat, Fetih Ordusu gibi operasyon odalarında önemli roller oynamıştır. Günümüzde İdlip, Hama, Lazkiye  ve Şam başta olmak üzere pek çok bölgede faaliyet gösteren birlikleri mevcuttur.Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |