Video Foto Galeri Yazarlar
18.11.2017 - Cumartesi

Ahraruş Şam Lideri Ebu Ammarın Ramazan bayramı konuşması

Okunma: 3625
SURİYE 25 Haziran 2017 00:50
Videoyu Aç Ahraruş Şam Lideri Ebu Ammarın Ramazan bayramı konuşması

Ahrar'uş Şam Lideri Ebu Ammar Suriye direnişinin durumunu artıları ve eksileriyle anlatarak Ramazan bayramı tebriği konuşması.

 ISLAHHABER  tarafından yazıya dökülmüştür.

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

Allah'a Hamd-ü Sena, Efendimiz Allah'ın Resulüne ailesine ve ashabına Salat ve Selam olsun.

Sevgili Direnişçi Suriyeli Milletimiz, Allah oruçlarınızı, ribatınızı, sabrınızı ve ibadetlerinizi kabul etsin. Hep beraber zaferlerle dolu nice yıllarımız olsun.

Bu sene bayramımızı zor ve acımasız mücadelelerle karşı karşıya kalan direnişimiz ile kutlayacağız. Öyleki düşmanlarımız bu direnişe kkarşı galip geleceklerini sanıyorlar. Ancak bütün olumsuzluklara ve mağduriyetlere rağmen direnişimiz Allah'ın inayeti ile direnişçiler sayesinde devam edecektir.

Sevgili halkımız, direnmenin dinamikleri ve dengeleri değiştirme faktörleri şanlı direnişimizde var olmakla beraber her an başarılı bir şekilde hayata geçirmeye hazırdır. Ancak ne yazık ki bu şanlı direnişimiz, bölünmeler ve iç çatışmalardan dolayı rotası değişmiş ve tüm emekleri heder olmuştur.

Askeri ve siyasi çalışmalar arasında yıllardır süregelen kopukluğu birleştirmek direnişin en büyük kazanımı olacağından artık bu durum zaruri ihtiyaç haline gelmiştir. Sahadaki dengeleri değiştiremeyen siyasi çalışmaların hiçbir ağırlığı olmamakla beraber direnişimize siyasi çıkar sağlayamayan askeri mücadelenin de hiçbir değeri yoktur.
İşfalci Rus ve İran güçlerinin çatışmayı askeri yöntemlerle çözmekle ısrar etmesi, silah ile direnmeyi önemli unsur haline getirmektedir. Bunun içindirki bizler askeri yapılar olarak, operasyon merkezlerimizi acilen yeniden yapılandırmalı ve bize dayatılan bu durumu değiştirmeliyiz.

Bizler dış güçlerin ülkemizi kendi çıkarları doğrultusunda nüfuzlarını sağlayabilecekleri ve sömürebilecekleri bölgeleri ayırma çabalarını apaçık görmekteyiz. Daha da kötüsü ülkemizin demografik yapısını değiştirerek halkımızın (islami) benliğini ele geçirmeye çalışmaktadırlar.

İran milislerinin operasyonlarındaki asıl amaç, Tahran'dan Akdenize kadar kanal açmak, doğu bölgesinde sadece kendileri bulunmak olması, İran'ın ülkemize ve kimliğimize strajedik tehdit oluşturduğunu çok net gösteriyor.

Sevgili Suriye evlatları, bu büyük oyunu bozabilmek ancak Allah'ın yardım etmesi, sonra emeklerin birleştirilmesi ve her türlü iç ve dış meşru sebeplere müracaat edilmesi ile olacaktır. Canı pahasına mücadele veren bu onurlu halkımızın sesi ve çeşitli pazarlıklara maruz kalan direnişimizin inlemeleri semaya ulaştı. Bu kirli pazarlıklar yüzünden devrimimiz Allah'ın birçok mubah kıldığı kurtuluş yollarından yoksun kaldı.Ancak pazarlıklar çağını artık geride bırakıyoruz. Bundan sonra kim ne derse desin önce Allah rızasını sonra halkımızın menfaatini gözetleyeceğiz.

Sevgili Milletimiz, Ahrar'uş Şam Hareketi Suriye direnişini diri tutabilmek, bu zor süreçte Ehli Sünnetin varlığını, geleceğini ve direnişimizi her türlü iç ve dış tehlikelerden koruyabilmek için acil çözümlere başvuracaktır. Allah'ın izniyle bundan sonra bu hedef için yapılması gerekenleri yapacak her türlü meşru sebeplere müracat edeceğiz. Vatanı korumak ve halkımızın acılarına son vermek için Suriue direnişinin samimi, siyasi, askeri ve sivil (Suriyenin içerisinde ve dışarısında ki) kuruluşların emeklerini bir araya getirmeye ihtiyacımız vardır.

Bizler bu günlerde askeri, siyasi ve sivil düzeyde çeşitli projeleri ve çözümleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. Kurtarılmış bölgelerdeki yargıyı biraraya getirmek adına ilk adım olarak Birleştirilmiş Arap hukukunun revize edilmiş halini kabul ettik. Ancak direniş gruplarının idaresinden bağımsız olacak sivil yönetime ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Bizler bütün grupları Suriye direnişini yeniden diriltecek cesur kararlar almalarına ve Suriye Direnişinin menfaatlerini ön planda tutmalarına davet ediyoruz. Ahrar'uş Şam Hareketi, bu hedefi gerçekleştirmek uğruna Allah'ın izni ile vargücüyle destek vermeye ve fedekarlıklar göstermeye hazırdır.

Şuanda birinci önceliğimiz hayata geçirilmesi planlanan ve dayatılan komplolar ve projeler gölgesinde direnen Suriye halkını tüm oluşumlarıyla muhafaza etmek ve Müslüman Arap kimliğini korumak ve bu komplolara karşı tüm imkanlarla direnmektir.

Bu ilkeden yola çıkarak bu zor dönemde bizler, direnişimizin kırmızı çizgilerini ilan ettiğimiz Onurlu direnişinin ilkeleri (Misak şeref Essevri) ve Suriye İslam Meclisinin yayımlamış olduğu Suriye Direnişinin Beş ilke'si ekseninde bütün çözüm önerilerine, siyasi girişimlere ve görüşmelere ortak olmaya açık olduğumuzu beyan ederiz. Aynı zamanda direnişin lehine kısa ve uzun vadeli ortak kazanım sağlayacak bölgesel ve uluslararası taraflara ait siyasi kararların birleştirilmesine ve ortak çalışmalara da açığız.

Son olarak bu mücadelemize başarı katabilmemiz için direnişçi halkımızı korumak ve acılarını sonlandırmak amacıyla halkımızı, direnişimizin uğruna göstereceğimiz çabalara destek olmalarına, dost ve düşmanları doğru ayırt etmelerine davet ediyoruz.

Yüce Allah'tan bu bayramımızın sevinç ve zaferlerle dolu yeni bir başlangıç olmasını diliyorum.
Bayramınız mübarek olsun.

Salat ve Selam Hz. Muhammed ve ehli ve ashabı üzerine olsun.

Orjinal Metin;
 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder