Video Foto Galeri Yazarlar
24.6.2019 - Pazartesi

Ahraruş Şam Liderlerinin Şehadetini Rahmetle Anıyoruz!

Okunma: 6055
SURİYE 9 Eylül 2017 14:39
Videoyu Aç Ahraruş Şam Liderlerinin Şehadetini Rahmetle Anıyoruz!

Ahraruş Şam’ın genel komutanı ve İslami Cephe'nin siyasi lideri Hasan Abbud (Ebu Abdullah Hamavi) ve üst düzey bütün kadrosunun (45 kişi) şehadetini Rahmetle anıyoruz!

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

İnna lillahi ve inna ileyhi raci’un…

Suriye cihadının en önemli gruplarından Ahraruş Şam’ın lideri Hasan Abbud (Ebu Abdullah Hamavi) ve 45 arkadaşının şehadetini rahmetle anıyoruz.

45 ŞEHİT

Hasan Abbud ile birlikte Ahrar’ın önemli isimleri 2014 yılındaki Ebu Yazan eş-Şamive Ebu Talha da şehit oldu. Yanı sıra Ebu Talha el-Ğabi, Ebu Abdulmelik (İslami Cephe Şeriat Konseyi Başkanı), Ebu Eymen Hamavi, Ebu Eymen Ram Hamdan, Ebu Sariya eş-Şami, Ebu Yusuf Binniş, Ebu Zubeyr el-Hamavi, Muhibuddin eş-Şami, Ebu Hamza er-Rakka, Talal el-Ahmed Tammam gibi üst düzey komutanlar saldırıda şehit olmuştu. Şehit olanların sayısının 45 olduğu ve çoğunun Suriye cihadının üst düzey komutanlarıydı.

İslami Cephe Basın Sorumlusu Salih Anadani, Ahrar komutanlarına İdlib'in Ram Hamdan köyündeki karargahlarında toplantı halindeyken, bomba yüklü araçla saldırı düzenlendiğini belirtti. Saldırıda komutanların da aralarında bulunduğu 45 kişinin şehit olduğunu, çok sayıda kişinin de yaralandığını ifade eden Anadani, saldırının kimler tarafından gerçekleştirildiğine ilişkin bilgi vermedi.

Abbud, birçok İslami direniş grubunun bir araya gelerek oluşturduğu İslami Cephe’nin de siyasi lideriydi.

Saldırının bombalı bir araçla İdlib kırsalındaki Ram Hamdan’da gerçekleşirken kimyasal silah kullanıldığı şüpheleride vardı.

RAHMETLE ANIYORUZ!

Hasan Abbud’un ve arkadaşlarının şehadeti dolayısıyla Suriye Devriminin ve İslam Ümmetinin başı sağ olsun. Rabbimiz bu yiğitleri cennetinde ağırlasın. Katillerine lanet olsun!



Saldırıda şehit düşen Abu Yazan al-Shami (solda) ve Hasan Abbud (sağda). Ortadaki ise daha önce şehit edilen Ebu Halid es-Suri



Hasan Abbud (sağda) IŞİD suikastıyla şehit edilen Ebu Halid ed-Suri ile beraber...



Şehit Hasan Abbud, İslami Cephe lideri Şeyh Ebu İsa, Şehit Abdulkadir Salih, İslami Cephe askeri lideri Zahran Alluş



Saldırıda şehit düşen Ahrar komutanlarından Ebu Talha...



Saldırıda şehit olan Ebu Yazan eş-Şami; Hasan Abbud'dan sonraki isimdi.



Hasan Abbud (Ebu Abdullah Hamavi)




Hasan Abbud'un naaşı...


 

İslami Cephe Şeriat Konseyi Başkanı Şehit Ebu Abdulmelik 



Ebu Ömer el-Hamavi (Nureddin Abbud)​



Ebu Zübeyr el Hamavi​





Ahmed Yusuf​









Ebu Sariye eş-Şami





Mü’minlerden öyle adamlar vardır ki, Allah’a verdikleri söze sâdık kaldılar. İçlerinden bir kısmı verdikleri sözü yerine getirmiştir (şehit olmuştur). Bir kısmı da (şehit olmayı) beklemektedir. Verdikleri sözü asla değiştirmemişlerdir. (Ahzab 23)



İçerik oluşumunda Haksözhaber'den faydalanılmıştır.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder