Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

Ajanslar ‘acil’ koduyla geçti… An meselesi! Tamamen…

Okunma: 8439
SURİYE 5 Aralık 2016 16:05
Videoyu Aç Ajanslar ‘acil’ koduyla geçti… An meselesi! Tamamen…

Rejim ve Rusya'nın yirmi gündür bombardımana tuttuğu kentte direnmeye çalışan muhalifler, bugün iki semt daha kaybetti. Suriye ordusu, kentten ayrılmayan muhaliflerin öleceğini duyurdu.

Suriye'deki iç savaşın en yoğun yaşandığı Halep'te, muhalifler peş peşe ellerinde tuttukları mahalleleri kaybediyor. 15 Kasım'dan bu yana rejim güçleri ve Rusya'nın kuşattığı kentte, bugün itibariyle Karm el Cebel ve El Şaar semtleri de el değiştirdi.

Reuters haber ajansına konuşan muhalifler, iki semtin daha düşmüş sayılacağını açıkladı. Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, El Şaar'da şiddetli çatışmaların yaşandığını bildiriyor.

Şam rejimi, Katerci, Meysar ve Karm el Turab mahallelerinin dün alındığını ilan etmişti.

Suriye ordusu, dün yaptığı açıklamada, kentte mücadele eden muhaliflere Halep'ten ayrılmamaları halinde ölecekleri uyarısını yaptı. Amerikan Associated Press (AP) haber ajansına konuşan Suriyeli general Samir Süleyman, muhaliflerin önünde yalnızca iki seçeneğin bulunduğunu ve hayatta kalmaları için kentten ayrılmalarının şart olduğunu söyledi.

Süleyman, ordunun tüm mahalleleri temizleyinceye kadar durmayacağını belirterek halihazırda muhaliflerin kontrolündeki bölgelerin yarıdan çoğunu geri aldıklarını belirtti.

İRAN, LÜBNAN VE IRAKLILAR SAVAŞIYOR!

Associated Press, Halep'te rejim kuvvetlerine destek veren çok sayıda İran, Lübnan ve Iraklı yabancı savaşçıların bulunduğunu bildiriyor.

Son iki haftada peş peşe mahalleleri muhaliflerin elinden alan rejim ve Rusya, 300'den fazla sivilin ölümüne neden olmuş durumda. BM ayrıca evlerinden kaçmak zorunda kalan sivillerin sayısının 31 bini bulduğunu açıkladı.

KÜÇÜK BANA'NIN TWİTTER HESABI ARTIK YOK!

Halep'ten attığı tweet'lerle dünyada haber olan Bana Alabed'in Twitter hesabı ise silindi. Küçük Bana, son mesajlarında askerlerin kendilerini yakaladığını yazmıştı.

İDLİB'DE EN AZ 78 ÖLÜ

Halep'in güneybatısındaki İdlib'de ise dünden bu yana gerçekleşen hava saldırılarında 78 kişi öldü. Muhaliflerin kontrolündeki kentte ölenlerin yarıdan çoğu Maarat el Numan ilçesinde can verdi.


 

Kaynak : yeni akit

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |