Video Foto Galeri Yazarlar
25.3.2019 - Pazartesi

Aktivistlere göre Kadirov Suikastı halen muamma! Kremlin sadece foto paylaştı

Okunma: 4749
KAFKASYA 11 Aralık 2015 08:08
Videoyu Aç Aktivistlere göre Kadirov Suikastı halen muamma! Kremlin sadece foto paylaştı

Geçtiğimiz günlerde Rus blog sitesi "Vkontakte"den aktardığı habere göre Çeçenistan'ın Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov'un aracı MXR milisleri tarafından vurulduğu ve Kadirov'un başından yaralandığını iddia etmişti.

Ancak Kremlin resmi internet sayfasında bugün akşam saatlerinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Ramazan Kadirov'un görüştüğü belirtildi ve görüşmeden resimler paylaşıldı. Aktivistlere göre Ramazan Kadirov'un halen durumunun muamma olduğu ve Kremlin'in olayı sakladığı ileri sürüldü. Sadece resim paylaşılması yeterli olmadığı gibi videoya yer verimemesi de olayın doğruluğunu halen koruduğu yönünde.

Sosyal paylaşım ağlarında Rus Kuklası Ramazan Kadirov'un saldırıya uğradığı ve vurulduğu haberlerinin yayılmasının ardından Kremlin, resmi internet sayfasından bugün akşam saatlerindeRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ileRamazan Kadirov'un görüştüğü belirterek görüşmenin resimlerini paylaştı

NEDEN CANLI GÖRÜNTÜ DEĞİL?

Fotoğraf yayınlamak yerine bugüne ait canlı bir görüntü ile 'Bir suikast olmamıştır' diye bir röportaj veya açıklama gerçekleştirmemesi 'Rusya var olan suikasti saklama gizlemeye mi çalışıyor' sorularına neden oldu. Bazı sosyal medya kullanıcıları ise bu fotoğrafların geçmiş dönemlere ait olabileceği yorumlarını yaptı.

KADİROV'UN AMELİYATA ALINDIĞI İLERİ SÜRÜLDÜ
 
Olayda ağır yaralanan Kadirov'un Sklifosofski hastanesine kaldırıldığı doktor Oleg Belenkin tarafından ameliyata alındığı ileri sürüldü. Kadirov'un hâlihazırdaki durumu hakkında bilgi verilmedi.
 
TÜRKİYE ALEYHİNDE AÇIKLAMALARDA BULUNMUŞTU
 
Kadirov, Rus uçağının Türk jetleri tarafından düşürülmesi olayı sonrası yaptığı Rus yanlısı açıklamaların ardından büyük tepki toplamıştı.
 
Kadirov, "Hiç şüphem yok ki Türkiye, Rus uçağını düşürdüğü için uzun süre pişman olacak. Her defasında dostluk ve iş birliğinden bahsedenler, böyle sinsice davranmaz." demişti.

Haber var islah eder, haber var ifsad eder