Video Foto Galeri Yazarlar
24.9.2017 - Pazar

Alaska'da aynı anda hem gece hem de gündüz (Tefekkür)

Okunma: 16647
ÖZEL HABER 25 Temmuz 2017 11:38
Videoyu Aç Alaska'da aynı anda hem gece hem de gündüz (Tefekkür)

Alaska'da aynı anda hem gece hemde gündüzü yaşamak. (VİDEO)

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Sosyal medyada çok ilgi çeken ve paylaşım rekoru kıran bu video Alaska'da çekildi. Saat 22:00'da çekimi gerçekleştiren kişi aynı anda hem gece hemde gündüzün olduğu ana şahitlik ediyor.  

Tam bir tefekkürlük olan bu video insanı hayrete düşürüyor.

 
Al-i İmran (190)
Göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün birbiri ardınca gelip gidişinde selim akıl sahipleri için elbette ibretler vardır.

Enam (60)
O, geceleyin sizi ölü gibi kendinizden geçirip alan (uyutan) ve gündüzün kazandıklarınızı bilen, sonra da belirlenmiş eceliniz tamamlanıncaya kadar gündüzleri sizi tekrar diriltendir. (uyandırandır). Sonra dönüşünüz yalnız O'nadır. Sonra O, işlemekte olduklarınızı size haber verecektir.
 
Bakara (274)
Mallarını gece gündüz; gizli ve açık Allah yolunda harcayanlar var ya, onların Rableri katında mükafatları vardır. Onlara korku yoktur. Onlar mahzun da olacak değillerdir
 
Al-i İmran (27)
"geceyi gündüze sokarsın, gündüzü geceye sokarsın. Ölüden diriyi çıkarırsın, diriden ölüyü çıkarırsın. Dilediğine de hesapsız rızık verirsin."
 
Al-i İmran (113)
Onların (Kitap ehlinin) hepsi bir değildir. Kitap ehli içinde, gece saatlerinde ayakta duran, secdeye kapanarak Allah'ın âyetlerini okuyan bir topluluk da vardır.
 
Enam (96)
O, karanlığı yarıp sabahı çıkarandır. geceyi dinlenme zamanı, güneşi ve ayı da ince birer hesap ölçüsü kıldı. Bütün bunlar mutlak güç sahibinin, hakkıyla bilenin takdiridir (ölçüp biçmesidir).
 
Araf (54)
Şüphesiz sizin Rabbiniz, gökleri ve yeri altı gün içinde (altı evrede) yaratan ve Arş'a1 kurulan, geceyi, kendisini durmadan takip eden gündüze katan, güneşi, ayı ve bütün yıldızları da buyruğuna tabi olarak yaratan Allah'tır. Dikkat edin, yaratmak da, emretmek de yalnız O'na mahsustur. Âlemlerin Rabbi olan Allah'ın şanı yücedir.
 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |