Video Foto Galeri Yazarlar
23.8.2019 - Cuma

Alçak Esed Ordusundan Halep’te çocuk vahşeti

Okunma: 1794
SURİYE 16 Kasım 2018 09:16
Videoyu Aç Alçak Esed Ordusundan Halep’te çocuk vahşeti

Esed Ordusu’nun yeniden ele geçirdiği Halep’te son 2 ayda 28 çocuğa tecavüz edildi. Nevras Araştırma Merkezi tecavüze uğrayan çocuklar ve aileleri ile ilgili yayımladığı rapora göre, 11 çocuk tecavüz sonrası katledildi.

KahveKitap
Suriyeli muhalifler tarafından 2013 yılında büyük bölümü kontrol altına alınan ve 2017 yılı başında Rusya ve İran destekli Şii milislerle birlikte Esed Ordusu’nun yeniden ele geçirdiği Halep’te son 2 ayda 28 çocuğa tecavüz edildi. Nevras Araştırma Merkezi tecavüze uğrayan çocuklar ve aileleri ile ilgili bir rapor yayımladı.

TECAVÜZ SONRASI KATLETTİLER

Halep’te yaşanan dehşete dair yayınlanan raporda, 11 çocuğun tecavüz sonrası katledildiği bilgisine yer verildi. En son tecavüz vakasının 15 gün önce Halep Üniversitesi hastahanesi yanında gerçekleştiği ve mağdur çocuğun olay sonrası öldürüldüğü kaydedildi.

GERÇEK SAYI ÇOK DAHA FAZLA

Çocuk tecavüzü ve cinayetlerin işlendiği bölgelerin muhalifler tarafından boşaltılan mahalleler olması raporda dikkat çeken noktalar arasında. Suriye Yardım Koordine Birimi Sözcüsü Ebu Tevfik, 2017 Ocak ayından bu yana yaşanan çocuk istismarı ve cinayeti sayısının çok daha yüksek olduğunu belirtti. Mevcut rakamın ailelerle görüşülerek elde edildiğini belirten Ebu Tevfik, “Halep her türden insan hakkı ihlali ve istikrarsızlıkla boğuşuyor. Birçok mahallede terör ve yağma gruplarının hakimiyeti devam ediyor” dedi.İSTİHBARATÇI TECAVÜZCÜLER

Halep Muhaberat Ceviye İstihbarat Birim Şefi Ahmet Meznezen ve yardımcısı Ammar Fauri tecavüz ve cinayet zanlıları arasında yer alıyor. Bir çok şahidin ifadesi ve Şam’a giden şikayetlere rağmen her iki İstihbaratçıya yönelik herhangi bir işlem başlatılmadı. Olayların vahim bir boyuta ulaşması nedeni ile bazı ailelerin evlerini satarak farklı bölgelere göç etmek zorunda kaldığı bildiriliyor.

KORKUNÇ RAPOR

Nevras Araştırma Merkezi yalnızca son iki aylık dilimde yaşanan olayları yer ve tarih sırasına göre şu şekilde yayınladı:

* Halep Üniversitesi Hastanesi yanında tecavüz ve cinayet.
* Seyf El Devle mahallesinde tecavüz.
* Medreset el Vahde’de de kaçırılan 3 çocuğa tecavüz.
* Baron Caddesi’nde tecavüz.
* Kermet Cebel mahallesinde Şebbiha Grubu el Bakır tarafından 11 çocuğa tecavüz.


 

Kaynak : yenişafak

Haber var islah eder, haber var ifsad eder