Video Foto Galeri Yazarlar
24.7.2019 - Çarşamba

Alçak İsrail: Filistinli çocukları ‘yanlışlıkla’ öldürdük

Okunma: 613
FİLİSTİN 1 Kasım 2018 08:25
Videoyu Aç Alçak İsrail: Filistinli çocukları ‘yanlışlıkla’ öldürdük

Alçak İsrail ordusu Gazze Şeridi’ne düzenlenen hava saldırısında üç çocuğun hayatını kaybetmesinin ardından yöneltilen suçlamalara karşı kendini savunmak için dün yaptığı açıklamada, bombardımanda çocukların hedef alındığını bilmediklerini söyledi.

KahveKitapGazze Sağlık Bakanlığı’nın verdiği bilgilere göre, yaşları 13 ve 14 arasında değişen üç çocuğun öldürülmesini “hata” olarak nitelendiren İşgal ordusu, çocukların İsrail ve Gazze Şeridi’ni ayıran çitin yakınında bomba yerleştirildikleri sanılarak bombalandığını belirtti.

Açıklamada, askerlerin çömelmiş vaziyette karanlıktan yararlanarak sınıra yaklaşmaları nedeniyle şüphe uyandıran üç kişilik grubu fark ettikleri, şüphelilerin “çitleri sabote ederken ve kazarken” yakalandıkları belirtildi. Daha önce aynı yerde patlayıcı yerleştirme girişimleri yaşandığını söyleyen İsrail ordusu, hava saldırısı öncesinde, uyarıda bulunduklarını ancak cevap alamadıklarını kaydetti. Açıklamada, askerlerin şüphelilerin çocuk olup olmadıklarını anlamadıklarına işaret edildi.

Gazze Sağlık Bakanlığı, “İsrail hava saldırısında” şehit olan “3 çocuğun” Gazze’nin merkezindeki Vadi es-Selka köyü sakinlerinden Halid Ebu Said (14), Abdulhamid Ebu Zahir (13) ve Muhammed es-Satari (13) olduğunu duyurdu.

 

Kaynak : şark el-avsat

Haber var islah eder, haber var ifsad eder