Video Foto Galeri Yazarlar
23.9.2017 - Cumartesi

Ali Küçük Hocaya Allahtan Şifa Dileriz

Okunma: 8785
ÖZEL HABER 31 Ocak 2017 16:30
Videoyu Aç Ali Küçük Hocaya Allahtan Şifa Dileriz

Konyanın tanınmış İlim adamlarından Ali Küçük Hoca kanser tedavisi sebebiyle hastaneye yatırıldı.

Besairul Kuran ismiyle kaleme almış olduğu Kuranı Kerim tefsirinin yazarı olan Konyalı İlim adamı Ali Küçük Hoca geçtiğimiz günlerde kanser sebebiyle tedavi altına alındı. Bizler ISLAHHABER olarak Allah azze ve celle'den kendisine şifa diler, tekrar sağlıklı bir şekilde İslamiyet'e hizmetine kaldığı yerden devam etmesini temenni ederiz.

Kısaca Ali Küçük Hoca Kimdir ?

Çumra'nın Apa köyünde doğdu. İlk tahsilini köyde tamamladıktan sonra, Konya İmam-Hatip okuluna kaydoldu. 1972 yılında İmam-Hatip okulundan mezun oldu. Üç yıl Çumra Merkez Kur'an Kursu'nda Kur'an Kursu öğreticiliği yaptı. Daha sonra Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü'nden mezun olduktan sonra, aynı üniversitenin İlahiyat Fakültesi'ni bitirdi. 6 yıl kadar Avrupa'da Din görevlisi olarak çalıştı.

Daha sonra Konya'da pek çok vakıf, dernek ve sosyal gönüllü kuruluşlar bünyesinde çalışmalarına devam etti. Ribat, İlk Adım dergileri ve Vahdet gazetesinde yazıları yayınlandı. İyi derecede Almanca, Fransızca, Arapça bilen Ali KÜÇÜK hoca evli ve 6 çocuk babasıdır. 

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |