Video Foto Galeri Yazarlar
29.1.2020 - Çarşamba

Alim Şahımerdan Sarı Hoca'yı, Kelepçeler arasında Metris Cezaevine gönderdiler

ÖZEL HABER 14 Şubat 2018 12:40
Videoyu Aç Alim Şahımerdan Sarı Hoca'yı, Kelepçeler arasında Metris Cezaevine gönderdiler

Ümmetin en çok ihtiyacı olduğu bir zaman diliminde, suçsuzluğunu sağır sultan'ın bile bildiği Alim Şahımerdan Sarı Hoca Metris cezaevine gönderildi.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Türkiye'de hakkı haykırmaktan hiçbir zaman çekinmeyen yıllarca FETÖ'nün kirli yüzünü deşifre eden ve tehditlerine karşı dimdik ayakta duran bu tavizsizliğinin bedelinide yıllarca zindan hayatı geçirerek ödeyen Alim Şahımerdan Sarı Hoca kelepçeler arasında metris cezaevine gönderildi.

Türkiye'de 28 Şubat dönemiyle birlikte FETÖ'nün zulmüne maruz bırakılan Değerli Alim Şahımerdan Sarı Hoca için iade kararı dün akşam saatlerinde çıkarak saat 18:30 civarlarında İstanbul'a gelmişti.

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün kampasları sonucu 28 Şubat döneminden bu yana mağdur ettiği Şahımerdan Sarı Hoca ve 13 kişiye, Adana 7. Ağır Ceza mahkemesi 2013 yılında 100 yıllık hapis cezası vermiş kararıda yargıtay onamıştı. Karar sonrası Türkiye'den Irak/Erbil şehrine hicret eden Şahımerdan Sarı Hoca orada da FETÖ mensupları tarafından gözaltına tutularak 3.5 yıl gibi bir süre hiçbir suçlama yapılmadan tutuklanarak esaret altına alınmıştı.

Irak'tan Türkiye'ye dün akşam saatlerinde iade edilen Alim Şahımerdan Sarı Hoca bu sabah saatlerinde Bakırköy adliyesinin vermiş olduğu kararla hayatında eline silah almamış, herangi bir eylemde bulunmamış bir Alim'in elleri kelepçeli bir şekilde metris cezaevine gönderdi.

Ümmetin en çok ihtiyaç duyduğu bir zaman diliminde metris cezaevine gönderilen Alim Şahımerdan Sarı Hoca'nın sevenleri birkez daha üzüntü içerisinde kaldı.

Aylardır Türkiye Twitter listesinde en çok gündem olan kişi olan Şahımerdan Sarı Hoca'nın sevenleri Hoca'nın serbest bırakılması ve yeniden yargılanması için tekrar girişimlerde bulunmaya başladı.


Kaynak : ISLAHHABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM