Video Foto Galeri Yazarlar
23.7.2019 - Salı

Alimler Birliği: Mescid-i Aksa’nın Kapatılması Ümmete Meydan Okumadır

Okunma: 805
FİLİSTİN 15 Mart 2019 07:12
Videoyu Aç Alimler Birliği: Mescid-i Aksa’nın Kapatılması Ümmete Meydan Okumadır

Mescid-i Aksa için acilen harekete geçilmesi çağrısında bulunan Alimler Birliği: Mescid-i Aksa’nın Kapatılması Ümmete Meydan Okumadır açıklamasında bulundu.

KahveKitap
Dünya Müslüman Alimler Birliği, işgal polisinin Mescid-i Aksa’yı kapatmasının ve cemaate saldırmasının açık bir ihlal ve ümmete meydan okuma olduğunu söyledi.

İşgal rejimiyle ilişkilerini normalleştirme peşinde koşan ülkelerin de Mescid-i Aksa’da yaşananlardan sorumlu olduğunu belirten Dünya Müslüman Alimler Birliği, bugün (14 Mart Perşembe) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, İslam ümmetinin liderlerini ve halklarını Kudüs’e destek olmaya ve kapılarını açarak Mescid-i Aksa’yı savunmaya davet etti.İşgal güçleri geçtiğimiz Salı günü Kubbetu’s-Sahra’ya baskın düzenleyerek cemaati ve görevlileri darp etmiş, daha sonra Mescid-i Aksa’nın kapılarını kapatmıştı.

Dünya Müslüman Alimler Birliği, hatiplere de çağrıda bulunarak, Cuma hutbelerinde Mescid-i Aksa’dan bahsetmelerini istedi.

Bildiride, işgal rejiminin Mescid-i Aksa’ya ve cemaatine saldırmasında işgal rejimiyle ilişkilerini normalleştirme peşinde koşan ülkelerin de büyük sorumluluğu olduğu kaydedildi.

Dünya Müslüman Alimler Birliği, İslam ülkelerini uyararak, yaşananlar karşısında sessiz kalmanın Mescid-i Aksa’nın zaman ve mekan olarak bölünmesine yol açacağını söyledi.


 
Kaynak : Fiem

Haber var islah eder, haber var ifsad eder