Video Foto Galeri Yazarlar
23.3.2019 - Cumartesi

Alman Firma, Bira Şişesine "La İlahe İllallah" Yazıp Piyasaya Sürdü

Okunma: 5012
İSLAM DÜNYASI 12 Mayıs 2018 10:51
Videoyu Aç Alman Firma, Bira Şişesine "La İlahe İllallah" Yazıp Piyasaya Sürdü

Alman bira firması, Ramazan'a sayılı günler kala büyük bir skandala imza atarak bira şişelerinin üzerine "La İlahe İllallah, Muhammedun Resulullah" yazarak piyasaya sürdü.

Almanya menşeili bira firması Privatbrauerei Eichbaum GmbH & Co. KG Müslümanların kutsal ramazan ayına sayılı günler kala büyük bir skandala imza attı.

Alman firma, Ureich marka bira şişelerinin kapaklarına "La İlahe İllallah, Muhammedun Resulullah" yazarak piyasaya sürdü.

Bira şirketine Avrupa'daki Müslümanlardan çok sert eleştiriler gelirken, şirketin şişeleri piyasadan geri çekmesi ve özür dilemesi istendi.

"DÜNYA KUPASI" SAVUNMASI

Eichbaum firması ise gelen tepkiler üzerine bir açıklama yayınlayarak, önümüzdeki günlerde Rusya'da düzenlenecek Dünya Kupası nedeniyle konsept bira şişeleri üretildiğini ve bu nedenle bira şişelerine ülke bayraklarının monte edildiğini duyurdu.

Firmanın, bu konsept kapsamında Suudi Arabistan bayrağını da bira şişesinin kapağına monte ettiği, ancak Suudi bayrağında Kelime-i Tevhid yazısının dikkate alınmadığı iddia edildi.

Eichbaum şirketi İslam dinine yönelik bir saldırı amacı taşımadıklarını da savundu.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder