Video Foto Galeri Yazarlar
16.7.2019 - Salı

Ankara'da Uluslararası Hilafet Konferansı Gerçekleşti

Okunma: 4878
GÜNDEM 7 Mart 2016 10:24
Videoyu Aç Ankara'da Uluslararası Hilafet Konferansı Gerçekleşti

Köklü Değişim tarafından düzenlenen “Hilafet hayal mi, yakın bir gelecek mi?” başlıklı uluslararası konferans Ankara'da gerçekleştirildi.

KahveKitap
Köklü Değişim tarafından düzenlenen “Hilafet hayal mi, yakın bir gelecek mi?” başlıklı uluslararası konferans coşkulu bir kalabalığın katılımıyla gerçekleştirildi. Konferansın Açılış konuşmasını Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Sn. Mahmut KAR yaptı.
 
Daha sonra selamlama konuşmalarında Filistin’den Şeyh İsam AMİRA “I. Dünya Savaşı’nda Osmanlı İslam Devleti’nin hezimete uğramasıyla bir asırdır yaşanan Filistin sorunu ve Filistin’in başına gelen bu sorunun aslı olması itibarıyla doksan küsur yıl önce 3 Mart 1924 tarihinde kaldırılan Hilafet” sorunlarına değindi.

 Avustralya’dan katılan konuşmacı İsmail WAHWAH ise konuşmasında Hilafet’in kurulmasıyla sadece Müslümanların değil aksine uğursuz kapitalizmin şerrinden sıkındı çeken bütün insanlığın kurtulacağını vurguladı.

Konferansa Endonezya’dan katılan İsmail YUSANTOkonuşmasında “Hilâfet Devleti dönemin Bizans ve Fars devletlerini ortadan kaldırdığı gibi Rasûlullah’ın müjdelemiş olduğu Hilâfet de Allah’ın izniyle yakın zamanda Amerika’yı ve Avrupa’yı silip süpürecektir.” sözlerine yer verdi.

Hizbu't Tahrîr Merkezi Medya Bürosu Başkanı Osman BAHHAŞ ise konuşmasını “Önümüzde Rabbimizin dinine yardım ederek, Nebimizin Roma’nın fethine dair müjdesine nail olmak üzere Rabbimizi razı edecek şekilde hareket etmekten başka yol yok! Tıpkı Sultan Fatih Mehmet Han ve beraberindeki kahraman mücahitlerin Konstantiniyye’nin, İstanbul’un fethine nail olarak Allah’ın ikramına nail olmaları gibi.” sözleriyle sonlandırdı.

Program Danimarka’dan Mulay JAW, Kırım’dan Fazıl HAMZAYEVKırgızistan’dan Abdullaev Muhammed ve aslen Rus kökenli sonradan Müslüman olmuş konuşmacı Mikail ROMANİKO’nun selamlama konuşmalarıyla devam etti. 

Murat Çoban
'ın naatlarıyla renk kattığı programda Mikail ÜREYİL’in ezgilerinin ardından İlahiyatçı yazar Abdullah İMAMOĞLU’nun konuşması ve duası ile program sona erdi.


Ankara “Uluslararası Hilafet Konferansı” açılış konuşması, Hizb-ut Tahrir Türkiye Vilayeti Medya Ofisi Başkanı Mahmut Kar;

Ankara “Uluslararası Hilafet Konferansı” Birinci oturum ilk selamlama konuşması, Filistin’den Şeyh İsam Amira;

İkinci selamlama konuşması, Avustralya’dan Üstad İsmail Wahwah;

Üçüncü selamlama konuşması, Endonezya’dan M.İsmail Yusanto;

Ankara “Uluslararası Hilafet Konferansı” İkinci oturum ilk selamlama konuşması, Hizb-ut Tahrir Merkezi Medya Ofisi Başkanı Osman Bahhaş;

İkinci oturum ikinci selamlama konuşması, Danimarka’dan Mulay Jaw;

İkinci oturum üçüncü selamlama konuşması Hizb-ut Tahrir Ukrayna Medya Ofisi Başkanı Fazıl Hamzayev;

İkinci oturum dördüncü selamlama konuşması Rusya’nın İşgali altındaki beldemiz Kırım’dan Mikail Romaniko;

İkinci oturum beşinci selamlama konuşması Kırgızistan’dan Abdullaev muhammed;

Ankara “Uluslararası Hilafet Konferansı” Ana konuşmacı İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu;


 


Haber var islah eder, haber var ifsad eder