Video Foto Galeri Yazarlar
29.1.2020 - Çarşamba

Ankara saldırganı Kobani'den Türkiye'ye sığınmış

GÜNDEM 19 Şubat 2016 17:40
Videoyu Aç Ankara saldırganı Kobani'den Türkiye'ye sığınmış

Ankara'da bombalı saldırıyla 28 kişiyi katleden Suriyeli Salih Necar'ın 8 Temmuz 2015 tarihinde Mardin'den sığınmacı gibi Türkiye'ye giriş yaptığı ortaya çıktı.

Ankara'da meydana gelen bombalı saldırının faili Salih Necar'ın 8 Temmuz 2015 tarihinde Kobani'den Mardin'e sığınmacı gibi Türkiye'ye giriş yaptığı ortaya çıktı.

Necar'ın diğer Suriyelilerle birlikte Türkiye'ye sığınmacı gibi geçtiği, 8 Temmuz'da ülkemize girdikten sonra, Emniyet ve Göç İdaresi'ne kendisinin başvurduğu belirtildi. Necar'ın, rutin kayıt işlemlerinin gerçekleştirildiği, bu sırada da fotoğrafının çekilip, parmak izinin alındığı, 'biyometrik kimlik kaydının' yapıldığı öğrenildi. Necar'ın kaydını yaptırıp Geçici Koruma Yönetmeliği kapsamında yabancı kimlik numarası aldıktan sonra değişik illerde bulunduğu ancak herhangi bir suça karışmadığı anlaşıldı.

KİMLİĞİ NEDEN BU KADAR KISA SÜREDE TESPİT EDİLDİ?

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bu kadar büyük saldırının ardından sabah saatlerinde teröristin kimliğini açıklaması sosyal medyada tartışma konusu oldu. Edinilen bilgiye göre olay yerinde 29 ceset bulundu. 20'sinin asker kökenli olması ve hepsinin de parmak izi bulunması nedeniyle, 8 vatandaşın kimliği de kısa sürede tespit edildi. Kalan sivil 9'uncu cesedin de teröriste ait olduğu anlaşıldı. Mardin'de alınan parmak izi karşılaştırması sonucu Necar'ın kimliği ortaya çıktı. Böylece katliamı gerçekleştiren kişinin kim olduğu, saldırıdan saatler sonra Emniyet tarafından hükümet yetkililerine iletildi.


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM