Video Foto Galeri Yazarlar
24.9.2017 - Pazar

Araçla Çarpma Eyleminde 3 İşgal Askeri Yaralandı

Okunma: 2499
FİLİSTİN 31 Ekim 2016 08:43
Videoyu Aç Araçla Çarpma Eyleminde 3 İşgal Askeri Yaralandı

El-Halil kentinin kuzeyinde bu akşam (30 Ekim Pazar) gerçekleştirilen otomobille çarpma eyleminde üç işgal askeri yaralandı ve Filistinli bir genç şehit oldu.

İşgal ordusuna yakınlığıyla bilinen 0404 sitesi, Filistinli bir gencin Beytlahim ve El-Halil arasındaki Gush Etzion Yahudi Yerleşkeleri Kompleksi yolunda otomobille çarpma eylemi gerçekleştirdiğini bildirdi.

Haberde ayrıca Sınır Muhafızları'ndan üç askerin yaralandığı ve diğer askerlerin ateş açması sonucu eylemci gencin de ağır yaralandığı ve daha sonra kan kaybından hayatını kaybettiği ifade edildi.

İşgalcilere ait Walla sitesi ile Maariv gazetesinin internet sitesinde ise Filistinli gencin aracıyla El-Halil'deki Beyt Ummer kontrol noktasında üç işgal askerini yaraladığı ve işgal güçlerinin gence ateş açtığı belirtildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı da yayınladığı bildiride, Beyt Ummer beldesi sakinlerinden 23 yaşındaki Halil Halid Alyan İhlil isimli gencin işgal güçlerinin açtığı ateşle şehit olduğunu açıkladı.

Olay yerine gelen işgal güçlerinin Beyt Ummer beldesi girişini kapattığı, şehidin naaşını alarak götürdüğü ve Filistinli gencin şehadet haberinin duyulmasının ardından işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmaların çıktığı belirtildi.
fiem
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |