Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2017 - Çarşamba

Arakan'a Hava Saldirisi 120 Ev Ateşe Verildi, Onlarca Ölü var

Okunma: 9905
ARAKAN 14 Kasım 2016 14:58
Videoyu Aç Arakan'a Hava Saldirisi 120 Ev Ateşe Verildi, Onlarca Ölü var

Arakan'da Evler Ateşe verildi. Müslüman kadınlar Dünyaya seslendi ve bu zulüm'ü artik durdurun dediler.

Myanmar hükümetine bağlı ordu güçleri Cumartesi günü sabahı Arakanın doğusunda yer alan Mongdoo şehrinde 120'ye yakın evi yaktı. Helikopterlerinde saldiri esnasinda destek verdiği bombalar ve ağır silahların kullanildiği saldiri sonucunda 120 ev yandı. onlarcada müslüman yaşamını yitirdi.

Arakanlı Müslüman kadınlar internet üzerinden yayınladıkları cep telefonu çekimi videolarıyla Müslüman kardeşlerinden yardım istediler.
Bir videoda kadınlardan biri; "Ey Müslümanlar, biz sizin kardeşleriniz ve kızlarınızız. Allah'ın hiç bir kulu bize sizler gibi olamaz. Allah'ın hiç bir kulunun sizler gibi bizi bu zor şartlardan kurtarma ümidi olmaz. Biz, yurtlarımızdan kovulduk, bazılarımızın eşleri ve oğulları tutuklandı, bazılarımızınki ise tutuklanma ve işkence korkusuyla kaçtılar. Çocuklarımız aç ve bizim onları doyurmak için hiçbir şeyimiz yok" diye seslendi. 

Bir diğeri ise; "Zor bir hayat yaşıyoruz. Budistler köylerimize baskın yapıp bizi evlerimizden attıktan sonra köye uzak, dul bir kadının evine sığındık. Onun da durumu iyi değil ve bizi doyuracak kadar yiyeceği yok. Biz 4 aile, küçücük evinde ona yük haline geldik. Buradan başka gidecek yerimiz de yok üstelik. Eşlerimizi ve çocuklarımızı sadece Müslüman oldukları için, hiç bir suçları olmaksızın tutukluyorlar. Budistler bize, 'buradan gidin, burası yalnızca Budistlere ait' diyorlar." dedi.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |