Video Foto Galeri Yazarlar
21.3.2018 - Çarşamba

Arakan'da 'Aylan Bebek' vakası

Okunma: 2897
ARAKAN 29 Ağustos 2017 09:07
Videoyu Aç Arakan'da 'Aylan Bebek' vakası

Arakan'daki çatışmalardan kaçıp Bangladeş’e sığınmaya çalışan bir ailenin bebeği, Naf nehrinde botun batması sonucu hayatını kaybetti. Görüntüler, 'Aylan bebeği' akıllara getirdi.

Geçtiğimiz yıl Muğla'nın Bodrum ilçesinde, teknenin batması sonucu hayatını kaybeden ve cansız bedeni kıyıya vuran Suriyeli Aylan bebeğin fotoğrafına oldukça benzeyen bir fotoğraf da Arakan'dan geldi. Sosyal medyada ‘Aylan kızı' olarak adlandırılan bebeğin durumu, Aylan bebekten farksız.

aylan

Paylaşılan fotoğrafla sosyal medya kullanıcıları, Arakan Müslümanlarının yaşadığı dram ve acıya dikkat çekti. Paylaşılan mesajlarda ise Aylan bebeğe atıfta bulunarak benzer acının Arakan'da da yaşandığı anlatıldı.

aylanbebe

2 Eylül 2015 tarihinde Muğla'nın Bodrum ilçesinde bulunduğu teknenin batması sonucu hayatını kaybeden 3 yaşındaki Suriyeli Aylan Kurdi bebeğin bu fotoğrafı dünya çapında büyük yankı uyandırmıştı.

aylanbebe2

Sosyal medyada çok sayıda kullanıcı yaptıkları paylaşımlarda Arakan'daki Müslüman halkın yaşadığı dram ve acıya dikkat çekiyor.

Kaynak : time turk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder