Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

Arakan'da Cihad İlanıyla Beraber Çatışmalar Şiddetlendi

Okunma: 14288
ÖZEL HABER 13 Ekim 2016 11:16
Videoyu Aç Arakan'da Cihad İlanıyla Beraber Çatışmalar Şiddetlendi

Batı burma'da son bir haftadır yoğun olarak müslümanların üzerine yapılan saldırılar sonucu Arakan müslümanları tarafından etkin silahlı bir mücadelenin başladığını sizlere paylaşmıştık. Arakan müslümanlarının Cihad ilanıyla beraber budist çete ve hükümet güçlerinin evleri ateşe vermesi ve baskı kurup saldırması sonucu Pazar günü yaklaşık 200 kişilik Cihad grubu Bangladeş sınır

 ISLAH HABER / HABER MERKEZİ 

Batı burma'da son bir haftadır yoğun olarak müslümanların üzerine yapılan saldırılar sonucu Arakan müslümanları tarafından etkin silahlı bir mücadelenin başladığını sizlere paylaşmıştık. Arakan müslümanlarının Cihad ilanıyla beraber budist çete ve hükümet güçlerinin evleri ateşe vermesi ve baskı kurup saldırması sonucu Pazar günü yaklaşık 200 kişilik Cihad grubu Bangladeş sınırında 3 ayrı noktaya saldırı gerçekleştirdi.

Yapılan saldırıda Myanmar'ın batısındaki Arakan eyaletinde, 3 polis merkezine düzenlenen saldırıda 9 polis hayatını kaybetti. Arakan yerel yönetimi Sözcüsü Min Aung, saldırganların, Arakan'ın Maungdaw ve Yathay Taung kasabasındaki 3 Sınır Koruma Polis merkezlerine tüfek, bıçak ve patlayıcılarla saldırdıklarını söyledi.

Bölge'de sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Arakan polis ve askerlerin yaptığı baskın sonucunda dün bölgede çıkan çatışmalarda 7 (yedi) Rohinghalı müslüman sivil dün çıkan çatışmalarda hayatını kaybetti.

Yıllardır Budist rahipler öncülüğünde Müslüman katliamı yapılan Arakan'da Müslümanlar cihat ilan ederek silahlı mücadele kararı aldılar. Yarın o gariban Müslümanlar çıkıp hesap sorduğunda "İslami terör " diye yırtınacak dünyanın, yıllardır çoluk çocuk demeden yapılan katliama sessiz kaldığını unutursanız kalbiniz kurusun.

Zulme karşı yapılacak tek şey savaşmak. Her halukarda katledilen namusuna el uzatılan bebekleri parçalanan toprakları talan edilen oluyorsak en iyisi savaşarak ölmektir.

Bakmayın siz gavurun yaptığı algı operasyonlarına. 

Bu görüntüleri unutmayınki, google'ye arakan yazinca daha fazlası mevcut. Arakan müslümanlarının neden Cihad ilan ettiklerinide anlayasınız. Fotoğraflar aşağıdaki galeri'dedir.


 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |