Video Foto Galeri Yazarlar
18.2.2020 - Salı

Arakan'da keyfi tutuklamalar ve ev baskınları sürüyor

ARAKAN 23 Ocak 2016 06:14
Videoyu Aç Arakan'da keyfi tutuklamalar ve ev baskınları sürüyor

Arakan Müslümanlarının mal, can ve namus emniyeti olmadığı ülkede, terör saldırıları ordu ve emniyet güçleri tarafından ya görmemzlikten geliniyor yada türlü bahanelerle üstü örtülüyor.

Ordu ve  emniyet güçlerinin desteğini alan Budist terör çeteleri, Arakan'da müslümanlara yönelik şiddet saldırılarını arttırıyor. 

Arakan Müslümanlarının mal, can ve namus emniyeti olmadığı ülkede, terör saldırıları ordu ve emniyet güçleri tarafından ya görmemzlikten geliniyor yada türlü bahanelerle üstü örtülüyor.

Bölgeden gelen haberlere göre, tüm yaşam standartları elinden gasp edilmiş Arakanlı müslümanlara işkence, baskı, göç, etnik şiddet, keyfi tutuklamalar reva görülüyor.

Hansorata'da sahil güvenlik güçleri Arakanlı bir adama saldırdı, Hansorata bölgesinde sahil güvenlik güçlerinden 10 kişi, 45 yaşlarındaki Arakanlı bir adamı durdurdu ve gece geç saatte evinden çıkmasını sebep göstererek, adama darp ve işkence uygulandı. Adam, güvenlik güçleri tarafından bilinçsiz bir halde evinin yakınına bırakıldı. Bölge halkı, neredeyse her gün, Arakan halkını yıldırmak ve ona şantaj yapmak isteyen emniyet güçlerinin bunun gibi saldırılarına şahit oluyor.

Bir diğer bir vakada ise, güvenlik güçleri Arakanlı bir kadının evine baskın düzenledi. Myanmar güvenlik güçleri, Mongdo ilinin güneyindeki Hansorata şehrinde yaşayan 30 yaşındaki Arakanlı bir kadının evine, telefonunda Bangladeş hattı kullandığı iddiasıyla baskın düzenledi.

Baskın sırasında, kadını tutuklama çabaları ve evini zorla arama girişiminin ardından, telefonuna el kondu. Kadın, 100 Arakan Kyatı değerindeki cezayı ödememesi halinde tutuklanma ile tehdit edildi.

Kaynak : medya times
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM