Video Foto Galeri Yazarlar
20.7.2019 - Cumartesi

Arakan'daki katliam sonunda gündem oldu! Teşekkür Ediyoruz

Okunma: 11032
ARAKAN 28 Ağustos 2017 10:48
Videoyu Aç Arakan'daki katliam sonunda gündem oldu! Teşekkür Ediyoruz

Son bir hafta içerisinde son yılların en büyük katliamıyla karşılayan Arakan topraklarındaki drama özde müslümanlar sonrada vicdan sahipleri duyarsız kalmadı. Arakankatliamvar başlığı dün akşam Türkiye ve Dünya gündemindeydi. Bugün ise ulusal ve dünya medyasının haber sitelerinde. Teşekkür ediyoruz.

KahveKitap
Gözyaşlarının sel olup aktığı zulmün ise hiç bitmediği Arakan topraklarını ulusal, yerel ve dünya medyası haber yapma konusundaki kararsızlığı her seferinde zulmün yükselmesine sebeb oldu. Evet 6 yıldır şahid olduğumuz bir konu varki, şuanda zalim Myammar hükümetini durdurabilen tek adım uluslararası haber ajanslarında ve dünya gündeminde Arakan'daki katliamın konuşulması ve gündem edilmesi olmuştur.

Yıllardır tuğyanında azgınlaşan Myammar hükümetinin zulmünü sadece Arakan'ın gündem oluşu durdurabilmiş, başta AB, Nato ve BM gibi batıl kurum ve kuruluşlar ise katliamı yada zulmü durdurmak adına hiçbir adım atmamıştır.

Cuma akşamı ''Ey Müslümanlar! Arakan'da başlayan katliamı, gündeminize taşıyın!'' başlıklı attığımız haber neticesinde azda olsa sosyal medyada paylaşılan Arakan haberleri Müslümanların gündemine oturmuş Türkiyede ve yurt dışındaki vicdan sahipleri kitlelerin harekete geçmesini sağlamıştır. Yıllardır gündemimizden bir an olsun düşürmediğimiz Arakan'daki gözyaşı'na sessiz kalmayan vicdan sahiplerine teşekkür ediyoruz, Ümmetin çekdiği dertlere ve sıkıntılara sessiz kalmamalarını umuyoruz.

İslahhaber.net olarak Arakan'daki katliam ve yeni başlayan sürgün'ün gündem edilişiyle alakalı bütün çalışmaları desteklediğimizi bildirir ve konuda bütün toplumu duyarlı olmaya davet ediyoruz. Arakan Müslümanlarınıza dualarınızda yer vermeyi unutmayalım...

Twitter
; #ArakandaKatliamVar  -  #ArakandaKatilamVar


(Eğer Arakan hakkında hiçbir bilgi sahibi değilseniz, ve ilginizi hiç çekmediyse Arakan'da katliamın nasıl başladığını aşşağıdaki haberlerden öğrenebilir, son bir hafta içerisinde olanları takip etmek içinse Arakan kategorimize bakabilirsiniz.)

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder