Video Foto Galeri Yazarlar
17.7.2018 - Salı

Arakan Lideri Aung San Suu Kyi'den Yalan ve Gülünç İfadeler

Okunma: 2029
ARAKAN 19 Eylül 2017 11:40
Videoyu Aç Arakan Lideri Aung San Suu Kyi'den Yalan ve Gülünç İfadeler

Myanmar’ın katil lideri Aung San Suu Kyi, ulusa sesleniş konuşmasında pişkin ve yalancı ifadelerle, Arakan Müslümanlarının göç etme 'sebebini bilmiyoruz' dedi.

Myanmar Lideri Auyng San Suu Kyi Arakan krizine ilk kez konuşma gerçekleştirdi. Katliamları sözde "kınayan" Kyi, yüzbinlerce kişinin göç dramı ve katledilmesi olayları hakkında "sebebini bilmiyoruz, öğrenmek istiyoruz" diyerek adeta dünyayla alay etti.

"ŞİDDETİ KINIYORUZ"

25 Ağustos tarihinden bu yana Arakan'da gerçekleştirilen "operasyon" adı altındaki "etnik temizlik" faaliyetlerine ilişkin Kyi, "Eyalette barış, istikrar ve hukukun üstünlüğünü yeniden sağlamak amacımıza bağlıyız" diye konuşarak alışagelmiş batı dilinide kullanmaktan geri durmadı.

Arakan Müslümanlarının Katliamlardan hiç bahsetmeyen Kyi, "operasyonların ortasında kalan masum siviller için derin üzüntü duyuyorum" diyerek yalan ve gülünç ifadelerle Arakanlılara yanındayım mesajı verdi.

"NEDEN GÖÇ EDİLDİĞİNİ ÖĞRENMEK İSTİYORUZ"

Yalanlarına devam eden Suu Kyi 5 Eylül'den bu yana bölgede "hiç silahlı çatışma yaşanmadığını ve operasyon yapılmadığını" söyleyen Suu Kyi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Toplu göçün nedenini merak ediyoruz. Kaçanlarla olduğu gibi, kaçamayanlarla da konuşmak istiyoruz. Arakan'da evlerinde kalan ve göçe katılmayan çok sayıda Müslüman olduğuna ilişkin çok az şey biliniyor."


Haber var islah eder, haber var ifsad eder