Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

Arakanlı kadınlar tecavüze uğruyor

Okunma: 7139
ARAKAN 22 Aralık 2016 18:23
Videoyu Aç Arakanlı kadınlar tecavüze uğruyor

Arakanlı kadınlar tecavüze uğruyor

Arakanlılar, kadınlara karşı yapılan tecavüzleri, canlı canlı yakılan insanları ve yaşadıkları zulümleri anlattı.

Bangladeş'teki Arakanlı mülteciler, 9 Ekim'den itibaren Arakan'a yapılan saldırılarda Myanmar askerleri ve radikal Budistlerin müslüman kadınlara ve genç kızlara onları öldürmenden önce tecavüz ettiğini söyledi. Mültecilerden biri olan Ebu EL-Hüseyin, askerlerin ve cani budistlerin insanları ateşe attığını, kadınlara ve küçük yaşta olan kızlara dahi tecavüz ettiğini, öldürmeden önce onlara işkence yaptığını söyledi. EL-Hüseyin ayrıca askerlerin halkı evlere kilitlediğini, evleri onlar içindeyken ateşe veridiğini ve insanları canlı canlı yaktığını anlattı. Ebu El-Hüseyin 5 kız kardeşi ve 3 erkek kardeşi olduğunu aktararak, kardeşlerinin nerede olduğunu bilmediğini belirtti.

Belgelere göre Arakan'da tecavüz vakaları arttı, duruma müdahale çağrısı yapılıyor.

Görgü tanıkları, Myanmar askerlerinin askeri araç içinde küçük yaşta Arakanlı kızları Müslümanların bulunmadığı Budist köylerine doğru götürdüğünü, bunu kızlara tecavüz etme amacıyla yaptıklarına inandıklarını söyledi.

Yerel kaynaklara göre askeri araçlar içinde askerler ve beraberinde toplu tecavüz amacıyla Arakanlı azınlığa mensup küçük yaştaki kızlarla birlikte bir Mmbia şehri yolu üzerinden Budist köylerine doğru ilerledi.

Kaynak : Medya Times

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |