Video Foto Galeri Yazarlar
19.7.2019 - Cuma

Arakanlıları budistler, Telaferlileri İran milisleri katlediyor

Okunma: 6135
IRAK 28 Ağustos 2017 17:44
Videoyu Aç Arakanlıları budistler, Telaferlileri İran milisleri katlediyor

Arakan'da katliam devam ederken, Irak'ın Telafer kentindede sivil katliam başladı. İran güdümlü Haşdi-Şabi ordusu çoluk çocuk, kadın demeden IŞİD'li öldürüyoruz diye şehri düz ediyor.

KahveKitap
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Musul'un 3 milyonluk nüfusunu katliam, sürgün, işkence ve zulümle dağıtan Haşdi-Şabi ordusu şimdide Telafer'i aynı hale getiriyor. Yerel kaynakların aktardığı bilgiye göre içerisinde tek bir IŞİD'linin bile kalmadığı Telafer'de katliamın başladığı vurgulandı.

Şehirdeki binlerce insan bölgeyi terk ediyor, terk edemeyenler ise Haşdi-Şabi ve İran güdümlü Irak ordusu tarafından katlediliyor. Musul'da yüzlerce insanın işkence ve katliamına tanık olduğumuz videoların bu sefer çıkışına izin vermiyor Irak ordusu.

Şehri IŞİD alıp katliam yaparken Türkiye'de cayırtı koparan STK'lar İran'ın katliamına sessiz kalmaya devam ediyor. Bölgedeki arap, türkmen nufusu zorunlu göçe zorlanıyor. Irak ordusu şehri IŞİD'den aldığını açıklasada bölgede sivillerin haricinde kimsenin kalmadığı bildiriliyor. Bölgeden görüntülerin dışarıya çıkmasına müsade etmeyen Haşdi-Şabi çetesi yaptığı katliamı örtbas etmeye devam ediyor. Medya'da ise bunun adı ''Telafer'de kurtarıldı'' olarak haber veriliyor.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder