Video Foto Galeri Yazarlar
23.7.2019 - Salı

Arap Koalisyonu’ndan Kataf bölgesindeki Husilere hava saldırısı

Okunma: 358
YEMEN 9 Mayıs 2019 16:13
Videoyu Aç Arap Koalisyonu’ndan Kataf bölgesindeki Husilere hava saldırısı

Yemen’deki meşru hükümeti destekleyen Arap Koalisyonu’na ait savaş uçakları, ülkenin kuzeyindeki Saada şehrinde yer alan Kataf bölgesinde İran destekli Husi milislerinin bulunduğu alanlara saldırı düzenledi.

KahveKitap
Hava saldırıları, Kataf bölge merkezine yakın Vadi Sahama'da milislerin yoğun olduğu alanlara odaklanırken, saldırılarda Husilerden çok sayıda ölü ve yaralının olduğu ifade edildi.

Husi milisleri, Saada bölgesinin çeşitli cephelerinde yoğun bir askeri operasyona maruz kalırken, Yemen Ulusal Ordusu birçok cephede ilerlemeye devam ediyor.

Yemenli askeri kaynaklara göre, geçtiğimiz hafta farklı cephelerde etkisiz hale getirilen milis sayısı 307'ye ulaştı.

Diğer taraftan, Arap Koalisyonu, ülkenin batısındaki Hudeyde şehrinde bulunan yerleşim birimlerinin yakınında Husi milislere ait bir silah deposunun havaya uçurulduğunu açıkladı.

Batı Sahil Operasyonlar Sözcüsü, operasyon odasının el-Durahmi’de konuşlu Ulusal Ordu birimlerinden, Husi milislerin kontrolü altındaki mahallerden birinde bulunan gizli silah deposunda şiddetli bir patlama olduğuna ilişkin bir rapor aldığını bildirdi.

Sözcü, patlama sonucu Husi milislerin saflarında ölü ve yaralılar olduğunu bildirerek, 15 unsurun patlama bölgesinden taşındığının gözlendiğini ifade etti.
Kaynak : Şarku'l Avsat

Haber var islah eder, haber var ifsad eder