Video Foto Galeri Yazarlar
18.11.2017 - Cumartesi

ASİM; MESCİD-İ AKSA ÜMMETİN ONURUDUR

Okunma: 1301
FİLİSTİN 29 Temmuz 2017 02:45
Videoyu Aç ASİM; MESCİD-İ AKSA ÜMMETİN ONURUDUR

Adana Sivil inisiyatif Meclisi (ASİM) öncülüğünde Adana’lı vatandaşlar Cuma Namazı sonrası Sabancı Merkez Camii önünde toplanarak İsrail’in birkaç haftadır Kudüs ve Mescid-i Aksa’da başlattığı gerginliği protesto etti.

Veysel Sonkaya’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim kıraati ile başlayan etkinlikte basın açıklamasını ASİM Genel Başkanı Mahmut Eraslan okudu. ASİM adına okunan  basın açıklamasında İsrail’in sınır tanımaz vahşetine Dünya Müslümanlarının duyarsızlığına ve uluslararası kurumların adeta hukuksuzluzluğu destekler mahiyetteki suskunluğuna dikkat çekildi.

ASİM’in Mescid-i Aksa ve Kudüs adına düzenlediği etkinlik Filistin’li Şehidler için Muhammed Tosun’un kıldırdığı gıyabi cenaze namazı ve Adana merkez vaizlerinden İdris Polat hocanın yaptırdığı dua ile sona erdi.

Etkinliğin sunumunu gerçekleştiren ve aydına zamanda ASİM Basın ve Halkla İlişkilerden sorumlusu Başkan yardımcısı Hacı Ali DOĞAN, Mescid-i Aksa ve Kudüs için gerçekleştirilen etkinliklerin bugünkü basın açıklaması ile sınırlı kalmayacağını, önümüzdeki hafta içinde de bir dizi etkinlik kararı aldıklarını ve gerçekleştirilmesi planlanan etkinliklerin birkaç gün içinde kamuoyu ile paylaşılacağını ifade etti.
 
ASİM BASI AÇIKLAMASI TAM METNİ
 
MESCİDİ AKSA ÜMMETİN ONURUDUR
Toptan sarılalım yüce Kurana
Çünkü rahmet inmez ayrı durana
müminler İslama karşı durana
biraz öfkelenip kafayı taksa
esir mi olurdu mescidi aksa


bulunmaz mı çare, nedir bu illet
böyle hayat sürmek ne büyük zillet
müslümanım diyen bu kadar millet
İslam gözü ile kendine baksa
Esir mi olurdu mescidi aksa

KIYMETLİ BASIN MENSUPLARI, DEĞERLİ MÜSLÜMANLAR

İlk Kıblemiz, göz nurumuz, yüreğimin dayanılmaz sancısı, Ayasofya’nın yâreni kâbenin öz kardeşi mescidi aksamız bugünlerde daha bir mahzun, daha bir kederli ve daha bir acı içinde..

Mescid-i Aksa’da Müslüman kanı akıtılıyor. Mescid-i Aksa’da tekbirler bomba seslerine karışıyor. Mescid-i Aksa’da ezanlar susturuluyor. Mescid-i Aksa’da Ümmet-i Muhammed’in namaz kılmasına dahi izin verilmiyor. Bugün Mescid-i Aksa, tarihinde hiç olmadığı kadar mahzun ve çaresiz.

Siyonist işgal yönetimi bir yandan arkeolojik kazı bahanesi ile mescid-i Aksa’nın altını oyup yıkmaya kast ederken diğer yandan da Müslümanları Mescid-i Aksa’dan uzak tutmaya çalışıyor. Sayısı Milyar ile ifade edilen Müslümanların gözü önünde yıllardır işlenen cinayetlerin üstüne bir de Mescid-i Aksa’ya kilit vurulması bardağı taşıran son damla olmuştur.

Şu hakikat apaçık ortadadır ki Siyonist işgal yönetimi bu cesareti Müslümanların sessizliğinden ve duyarsızlığından almaktadır. Siyonist işgal yönetimi bütün insan hakları ihlallerine, cinayetlerine, çiğnediği uluslararası hukuk kurallarına rağmen pervasızlığına devam ediyorsa bunun tek nedeni biz Müslümanların dağınıklığı parçalanmışlığı, vurdumduymazlığı ve duyarsızlığıdır. Artık silkinmek uyanmak ve Siyonist israil’e hak ettiği dersi vermek zamanıdır. Bunun da yolu tek bir ümmet olduğumuzu hatırlamak, birliğimizi, beraberliğimizi pekiştirmektir.

Değerli Müslümanlar Kıymetli Basın Mensupları,
Yıllardır çeşitli platformlarda basın açıklamaları ve mitinglerimizde israil’in terör ve vahşetini tel’in ediyoruz. Ancak görmekteyiz ki, Siyonist rejim bu tepkileri ciddiye almamakta ve pervasızlığını sürdürmektedir. İsrail’in anladığı güçtür. İsrail’in anladığı ekonomik ve siyasi yaptırımlardır.

Tüm ahlaksızlığına, terörüne ve saldırganlığına rağmen Siyonist işgalci İsrail rejimi ile ilişkilerini hız kesmeden sürdüren yöneticiler büyük bir vebali sırtlarına yüklenmiş bulunmaktadır. Zalim ve Katillerle ekonomik ve siyasi ilişki tesis etmek, mazlum ve mağdurlara yönelen çirkin bir tehdittir.

İsrail sadece Müslümanlar için değil, bütün bir insanlık için büyük bir beladır. Siyonist İsrail’in ortaya koyduğu küstahça davranışlarının bir diğer kaynağı da Batı’dan aldığı cesarettir. Birleşmiş Milletler, NATO, ABD ve Avrupa Birliği İsrail’in her saldırısına gizli veya açık destek olmaktadır.

Siyonist işgal rejimi İsrail yaşadığı müddetçe bu coğrafyanın barış ve huzura kavuşması mümkün değildir. Bölgedeki etnik kavgaların, mezhep savaşlarının ve de tüm terör olaylarının kışkırtıcısı İsrail’dir.

Sonuç olarak;
 İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın işgali kabul edilemez. 
İsra ve Mirac’ın şehri Kudüs’ün işgali kabul edilemez.
Etrafı bereketlendirilmiş ve mübarek kılınmış Filistin topraklarının işgali kabul edilemez.
Terör örgütü İsrail’in Kudüs’ten ve işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacağı günler çok yakındır.  
 
Zafer İnananların Ve Zafer Yakındır.
 
ADANA SİVİL İNİSİYATİF MECLİSİ
(ASİM)
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder