Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

ASTANA ANLAŞMASI YARALI HALKIN ÜMİTLERİYLE OYNAMADIR

Okunma: 1526
SURİYE 15 Haziran 2018 03:40
Videoyu Aç ASTANA ANLAŞMASI YARALI HALKIN ÜMİTLERİYLE OYNAMADIR

Kendilerini “Garantör” Rusya’nın hava saldırılarından korumakla yetinen Türkiye noktalarının tam bir acziyet tutumu sergilemesinden sonra, Türkiye himayesinin rastgele düzenlenen bombardımanları durduracağını zanneden...

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye'den yayın yapan İba haber ajansının sosyal medya'da yer alan haberine göre; Astana kararlarının uygulanması gereğince İdlib ve kırsallarında 12’ye varan gözlem noktasının yerleştirilmesinden sonra, geçen günlerde özgür bölgeleri hedef alan mücrim rejim ve işgalci Rusya’nın hava saldırılarıyla ilgili olarak Türkiye hükümetinden hiçbir açıklama gelmedi.

Mücrim rejim ve Rus müttefiki yerleşim yerlerini roketlerle, ağır toplarla ve savaş uçaklarıyla bombalayarak katliamlara imza attılar. İdlib kırsalına bağlı Binniş kasabasının sabahın erken saatlerinde 3 sorti ile hedef alınması sonucu sivil halktan ölü ve yaralıların olması ve saldırıda okulların da hedef alınması nedeniyle eğitim müdürlüğü tarafından saldırının ‘Felaket’ olarak adlandırılması olayları bu katliamların sonuncu değildir.

Bunun öncesinde gerçekleşen, ardında 44 şehid ve 80 yaralı bırakan Zerdana katliamı da böyledir. İdlib kırsalına bağlı Teftanaz ve Ram_Hamdan kasabaları bombardımanları da hafızalardan silinmiş değildir.

Kendilerini “Garantör” Rusya’nın hava saldırılarından korumakla yetinen Türkiye noktalarının tam bir acziyet tutumu sergilemesinden sonra, Türkiye himayesinin rastgele düzenlenen bombardımanları durduracağını zanneden bazılarının ümitlerini suya düşmüş bulunmakta.

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana