Video Foto Galeri Yazarlar
21.10.2017 - Cumartesi

Astana Anlaşmasıyla Beraber Vadi Baradada Düştü

Okunma: 5279
SURİYE 31 Ocak 2017 15:19
Videoyu Aç Astana Anlaşmasıyla Beraber Vadi Baradada Düştü

Bir grup Muhalif grubun sözde Suriyede ateşkes için gittiği Astana toplantısının hemen akabinde bölge boşaltılıyor. Oynanan oyun Halep'in aynısı..

 ISLAH HABER / ÖZEL 
 
Astana toplantısına sahadaki öncü Muhalif grupların hiçbiri katılmazken bir kaç küçük grup Astanadaki toplantıya katılıp belirli başlı perde arkasında hazırlanan anlaşmaları kabul ederek yada etmeyerek ayrıldı.

Toplantı akabinde azınlıkta olan o grup hangi şartları kabul ettiyse birden Vadi Baradaya yapılan bombardiman durdu, ve bölgeden siviller çıkarılmaya başlandı. Bu senaryonun aynısı Halep'tede yaşandı.

Ateşkesle beraber Halep boşaltılmış ve Esed'in himayesine geçirilmişti. Bizler 6 yıldır gördükki Suriyede Muhaliflere uzatılan her ateşkesin ardından bir bölge daha Esed rejiminin himayesine geçirildiğini tekrardan şahit olduk. Astana toplantısında alınan kararlar akabinde sahanın en güçlü grupları bir birleşme kararı almış ve bu birleşmenin adını Heyet Tahrir Şam koyarak sahanın bir bütün haline gelmesi sağlanmıştı. 

Astanadaki toplantılarda neye imza atıldığı bilinmiyor fakat, önümüzdeki zaman diliminde Suriyedeki Muhalefetin can damarı, ve sözü geçen kısmı Tahrir Şam olacağı belli.

1300 kişilik bir grup Vadi barada'dan çıkarılırken yaklaşık olarak 100 bin kişinin bölgede yer aldığı bildiriliyor.

Bölgeden tamamen Muhalif gruplar ve siviller çıkarıldıktan sonra tıpki Halep gibi Vadi Baradada Rejimin himayesine geçmiş olacak.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |