Video Foto Galeri Yazarlar
18.8.2019 - Pazar

Avustralya'da bir kişiyi bıçakla öldüren saldırgan, çevredekilerin müdahalesiyle yakalandı

Okunma: 266
DÜNYA 13 Ağustos 2019 14:05
Videoyu Aç Avustralya'da bir kişiyi bıçakla öldüren saldırgan, çevredekilerin müdahalesiyle yakalandı

Avustralya'nın Sydney kentinde, bıçakla bir kadını öldüren saldırgan sonrasında şehir merkezinde çevredekilere saldırmak isterken yakalandı. Polis saldırganı, olay bölgesindeki kişilerin yakaladığını açıkladı.

KahveKitap

Sydney Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 21 yaşındaki gencin ruhsal sıkıntıları olduğu ve şehir merkezindeki saldırıya teşebbüs etmeden önce başka bir bölgede, bir kadını öldürdüğü kaydedildi.

Genç çevresine toplanan bir grup tarafından takip ediliyor ve sonunda yakalanıyor.

Fransız haber ajansı AFP'ye konuşan görgü tanığı Megan Hales, zanlının mutfak bıçağı ile öğle arasına çıkan çalışanlara saldırdığını söyledi.

Bir harici bellek bulundu

New South Wales Emniyet Müdürü Mick Fuller, saldırgan gencin "bilinen terör bağlantısı olmadığını" ve olaya "terörizm şüphesi" ile yaklaşılmadığını söyledi.

Mick Fuller, zanlıdan, ABD ve Yeni Zelanda'da yapılan ve beyazların üstünlüğünü savunan kişiler tarafından yapılan saldırıların detaylarının yer aldığı bir harici bellek çıktığını da belirtildi.

Avustralya Başbakanı Scott Morrison da bir açıklama yaparak, "kahraman sivillerin" sayesinde saldırganın polis tarafından gözaltına alınabildiğini açıkladı.

Saldırganın şehir merkezinde bıçakla yaraladığı 41 yaşındaki bir kadının ise hayati tehlikesi bulunmuyor.

Kaynak : BBC Türkçe

Haber var islah eder, haber var ifsad eder