Video Foto Galeri Yazarlar
7.12.2019 - Cumartesi

Avusturya Müslümanlara ait kreşleri kapatmak istiyor

GÜNDEM 7 Aralık 2015 10:19
Videoyu Aç Avusturya Müslümanlara ait kreşleri kapatmak istiyor

Avusturya Dışişleri ve Entegrasyon Bakanı Sebastian Kurz, ülkede İslami eğitim veren kreşlerin acil kapatılması gerektiğini savundu.

KahveKitap
Avusturya Dışişleri ve Entegrasyon Bakanı Sebastian Kurz, ülkede İslami eğitim veren kreşlerin, çocukları toplumdan uzaklaştırdığını ileri sürerek, bu kreşlerin acil kapatılması gerektiğini savundu.
 
Kurier gazetesinin haberine göre Kurz, Viyana Üniversitesi İslam Çalışmaları Enstitüsü'nden Prof. Dr. Ednan Aslan başkanlığında hazırlanan "Avusturya'da İslami kreşler ve bağlı eğitim kurumları" konulu raporu değerlendirdi.
 
Kurz, İslami kreşlerde, çocukların toplumdan uzaklaştırıldığını ve bunun çok büyük bir sorun olduğunu ileri sürdü.
 
Sorunun görmezden gelinmesinden vazgeçilmesi gerektiğini belirten Kurz, "Problem yokmuş gibi davranmanın kimseye yardımcı olmayacağını söyledi.
 
Viyana'da devlet destekli yaklaşık 150 İslami kreş bulunduğunu belirten Kurz, "Bu tesislerin çoğunu hemen kapatmamız gerektiği konusunda ikna oldum" ifadelerini kullandı.
 
Kurz, kreşlere yönelik sıkı kontrollerin artırılacağını ve gerekirse kreşlerin yönetimlerini belirlemek için yasal düzenlemeye gidileceğini kaydetti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
Şahımerdan Sarı Hoca