Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

Ayaklanmadan Sonra Hama Merkezi Hapishanesinden 85 Tutuklu Serbest

Okunma: 3219
SURİYE 8 Eylül 2016 18:09
Videoyu Aç Ayaklanmadan Sonra Hama Merkezi Hapishanesinden 85 Tutuklu Serbest

Suriye’de rejim güçlerinin kuşatması altında bulunan Hama hapishanesindeki mahkumlar, rejim yetkililerini ve yüksek rütbeli polisleri esir aldılar.

ISLAH HABER HABER MERKEZİ

Esed rejimi, Çarşamba günü öncesinde 3 aşamada sonra da birkaç gün süren tıkanmalardan sonra gerçekleşen görüşmelerle Hama merkezindeki onlarca tutukluyu serbest bıraktı.

Yerel medya kaynaklarından alınan bilgilere göre öncesinde Esed güçlerinin sürdürdüğü rejim çatışmalarında savaşmak üzere rejimin kontrolü altındaki Hama'ya getirilen 85 tutuklu serbest bırakıldı.

Öte yandan, Mahkumlar Genel Kurumu Hama merkezi hapishanesi mahkumları hakkında medyaya düşen bu haberi inkar ederek; onların Rus pilot ekibi cesetleri ile takas edildiğini belirterek değiş-tokuş anlaşmalarını kontrol eden tek kurumun kendileri olduğunu başka hiçbir partinin bu sürece müdahil olamayacağını belirtti.

Hama merkezi hapishanesindeki 850 civarı tutuklu Mayıs ayı başında isyan çıkarmıştı, hapishane yönetimi ise perde arkasından bir kısım tutukluyu başka hapishanelere gönderirken bir kısmını da ölüme mahkum etti.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |