Video Foto Galeri Yazarlar
24.8.2019 - Cumartesi

AYM’NİN HAK İHLALİ KARARI VERDİĞİ 2 HİZB-UT TAHRİRLİ TAHLİYE OLDU

Okunma: 496
DÜNYA 25 Temmuz 2019 22:39
Videoyu Aç AYM’NİN HAK İHLALİ KARARI VERDİĞİ 2 HİZB-UT TAHRİRLİ TAHLİYE OLDU

Daha önce Anayasa Mahkemesi (AYM)’nin 14 Hizb-ut Tahrirli hakkında verdiği “hak ihlali” kararı yerel mahkemede karşılık bulmuş ve cezaevindeki 5 Hizb-ut Tahrir üyesi tahliye edilmişti. Aynı davadan cezavinde bulunan Mustafa Patan ve Ali Yıldırım da dün mahsup işlemleri yapılarak tahliye edildi.

KahveKitap

AYM’nin Hizb-ut Tahrir hakkında hak ihlali kararı verdiği 6. karar, ilgili İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi (AYM)’nce yerinde görülerek cezaevinde bulunan Murat Kaluoğlu, İsmail Görpüz, Mehmet Sayın, Bülent Kurşun, Âdem Yıldırım, Osman Yıldız, Mustafa Patan, Mıstık Coşkun, Uğur Kankur ve Ali Yıldırım’ın tahliyesine karar verildi. Murat Kaluoğlu, İsmail Görpüz, Mehmet Sayın, Bülent Kurşun, Âdem Yıldırım'ın tahliyesi daha önce gerçekleşmişti.

Aynı davadan cezavinde bulunan Mustafa Patan ve Ali Yıldırım da dün mahsup işlemleri yapılarak tahliye edildi.

Osman Yıldız, Mıstık Coşkun, Uğur Kankur tahliyeleri Hizb-ut Tahrir'e üyelikten açılmış başka bir dosyadan hükümlü bulunmaları hasebiyle gerçekleşmedi. Ancak yattıkları sürenin cezalarından mahsup edilmesiyle bu kişilerin de en kısa sürede cezaevinden tahliye edilmeleri bekleniyor.

Kaynak : Köklü Değişim Medya

Haber var islah eder, haber var ifsad eder