Video Foto Galeri Yazarlar
19.3.2019 - Salı

Baba ismi ABD, anne ismi Kürdistan

Okunma: 3175
GÜNDEM 31 Mart 2018 11:47
Videoyu Aç Baba ismi ABD, anne ismi Kürdistan

Manisa'dan Adana'ya geçmek isteyen Alhasan'ın, otobüs firmasına gösterdiği belgede baba isminin 'ABD', anne isminin ise 'Kürdistan' olduğu görüldü.

Suriye'de yaşanan savaş yüzünden ülkelerini terk etmek zorunda olan vatadaşların çok büyük bir bölümü Türkiye'de ikamet ediyor. Suriyeli mültecilerle ilgili birçok haber yapıldı. Bu sefereki haber nedeni 20 yaşındaki Ammar Alhasan'ın, anne ve baba adı.

Manisa'dan Adana'ya geçmek isteyen Alhasan'ın, otobüs firmasına gösterdiği belgedebaba isminin 'ABD', anne isminin ise 'Kürdistan' olduğu görüldü.

Manisaturk isimli haber sitesinde yer alan habere göre Adana'ya gitmek için otobüs terminaline gelen Ammar Alhasan, bilet almak için başvurduğu otobüs firması görevlisine Yol İzin Belgesi'ni gösterdi. Belgeyi inceleyen görevli belgede anne ve baba adınıgörünce büyük bir şaşkınlık yaşadı ve Belgenin sahte olabileceğini düşündü.

Manisa İl Göç İdaresi Müdürlüğü yetkilileri, Ammar Alhasan'ın anne isminin doğru olduğu, fakat baba isminin sistemden kaynaklanan bir sıkıntı nedeniyle yanlış yazıldığını bu sıkıntının gidereceğini bildirdi.

Hatırlatma olarak ISLAHHABER Editör Notu;
* Abd kelimesinin İslam'daki anlamı; Kul, köle, mahlûk, insan. İtaat etmek, boyun eğmek, tevâzu göstermek, daha açık bir ifade ile kişinin bir kimseye, ona isyan etmeden ve ondan yüz çevirmeksizin itaat etmesidir. Abd kelimesinin masdarı olan ubudiyyet (kulluk etmek) insanın sıfatıdır. Örneğin 'Abdussamed' ismini taşıyan kişi 'Samed'in Kulu' Abdullah ismini taşıyan kişi 'Allah'ın kulu' manasındadır.

* Abd denilince aklımıza bir tek 'Amerika birleşik devletleri' sözcüğü gelmemelidir.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder