Video Foto Galeri Yazarlar
24.10.2018 - Çarşamba

BAE’yi uluslararası Boykot Kampanyası: Muhammed Bin Zayed’i tutuklayın

Okunma: 1471
KÖRFEZ ÜLKELERİ 17 Ekim 2017 16:30
Videoyu Aç BAE’yi uluslararası Boykot Kampanyası: Muhammed Bin Zayed’i tutuklayın

Yemen’de Suudi Arabistan ile gerçekleştirdiği operasyonlarda sivil kayıpları her geçen gün artan Birleşik Arap Emirlikleri’nin Veliaht Prensi Muhammed Bin Zayed için “tutuklama kampanyası” başlatıldı.

Yemen'de süren operasyonlarda sivil kayıpları her geçen gün artarken, operasyonların Suudi Arabistan ile başını çeke Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) yönelik suçlamalar da her geçen gün artıyor. İran destekli Husilere karşı başlatılan Yemen operasyonunda sivillere yönelik savaş suçlarıyla gündeme gelen BAE, bu ülkede çok sayıda gizli hapishane kurmakla suçlanıyor.

TUTUKLAMA KAMPANYASI BAŞLATILDI 

“Birleşik Arap Emirlikleri'ni Uluslar arası Boykot Kampanyası” Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed, BAE Ordu Komutanı Muhammed Muhammed Sâni Er-Rumeysi, Savunmadan Sorumlu Devlet Bakanı Muhammed Bin Ahmed el-Bevaridi hakkında tutuklanmaları istemiyle kampanya başlattı. Katar'da yayın yapan Er-Raye gazetesinin dünkü nüshasında verilen habere göre; kampanya temsilcileri Paris ve Brüksel gibi pek çok Avrupa başkentinde Avrupalı hukukçularla görüşerek Yemen'de BAE tarafından işlenen savaş suçları hakkında bilgilendirdi.

Kaynak : Timetürk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder