Video Foto Galeri Yazarlar
17.10.2017 - Salı

Bagram Üssündeki Saldırıdan Ayrıntılar Geliyor 67 İsgalci asker Öldü

Okunma: 10656
AFGANİSTAN 14 Kasım 2016 11:33
Videoyu Aç Bagram Üssündeki Saldırıdan Ayrıntılar Geliyor 67 İsgalci asker Öldü

Afganistan islam Emirliği Sözcüsü Zabihullah Mücahid Saldirinin ayrintilarini Açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Afganistanin en büyük Abd hava üssü olan bagram'daki saldirinin ayrintilari ortaya çıkmaya başladı. Afganistan İslam Emirliği Sözcüsü - Zabihullah Mücahid'in anlatimiyla o saldiridan ayrintilar.

Bugün sabah saatlerinde, İslam Emirliğine bağlı cesur bir savaşçı Bagram havaüssünde egzersiz yapmakta olan ABD işgalcilerine bombalı saldırı eylemi düzenledi. Bombalı araçla hava üssüne girmeyi başaran Mücahid- Hafız Muhammed Parwani muhteşem bir şekilde hazırlanmıştı Kesin bilgiye dayalı olarak, bu kuvvetli patlama içinde anahtar rolündeki yetkililer de olmak üzere 23 Amerikan askerinin ölümü ve içinde yerel kuklaların da bulunduğu 44 diğer kişinin ölümü ile noktalandı.

Saldırının planlanması 4 ay sürdü, eylemi gerçekleştiren Mücahid bu üsse çok zekice girdi ve geride pratik yapmakta olan onlarca işgalcinin cesedini bırakacak başarılı bir saldırı gerçekleştirdi. İşgal güçleri bu tür saldırılarda kayıplarını saklı tutmaya ya da kayıplarını olduğundan az göstermeye alışkındır. Ancak bu saldırının türü hususiyetle de Mücahidin düşman merkezine sızmadaki özverisi gösteriyor ki bu saldırı öylesine bir saldırı değildi, bu hedef öylesine bir hedef değildi.

Kabul yönetimi bir kez daha düşmanın kalbinde gerçekleştirilen sivil kayıplara neden olan bu saldırı cümbüşünün şu anki Afgan halkına başka yerlerden çok aşina geldiğini hatırlatıyor.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |