Video Foto Galeri Yazarlar
23.10.2017 - Pazartesi

Bahr, Filistin Halkını ve Gruplarını Mescid-i Aksa'yı Savunmaya Davet Etti

Okunma: 1560
FİLİSTİN 27 Ekim 2016 13:05
Videoyu Aç Bahr, Filistin Halkını ve Gruplarını Mescid-i Aksa'yı Savunmaya Davet Etti

Filistin Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr, Filistin halkını ve gruplarını hep birlikte Mescid-i Aksa'yı korumak amacıyla seferber olmaya davet etti.

Filistin Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr, Filistin halkını ve gruplarını hep birlikte Mescid-i Aksa'yı korumak amacıyla seferber olmaya davet etti.

Bahr, işgal rejimi başbakanı Benyamin Netanyahu'nun Mescid-i Aksa altındaki kazı çalışmalarına bizzat katılmak isteğini açıkladığını ve işgal polisinin Knesset üyelerinin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine izin verilmesi yönündeki tavsiyesini hatırlattı.

Filistin Başkan Yardımcısı Bahr, bugün (26 Ekim Çarşamba) konuyla ilgili yayınladığı ve Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan bildiride, Mescid-i Aksa'yı hedef alan planların tehlikeli boyutlara ulaştığını söyledi.

Bahr, Netanyahu'nun ve Knesset üyelerinin baskınlara ve kazı çalışmalarına bizzat katılmak istemelerinin Mescid-i Aksa'yı önümüzdeki günlerde bekleyen tehlikeler hakkında ipucu verdiğini ifade etti.

İşgal rejimi siyasetinin en tepesindeki ismin Mescid-i Aksa'ya yönelik planlara bizzat katılmasının Filistin halkını hızlı bir şekilde Mescid-i Aksa'yı savunmak için seferber olmaya sevk etmesi gerektiğini kaydeden Bahr, Netanyahu ve işgal liderlerinin Mescid-i Aksa'ya zarar vermek ve sözde heykeli inşa etmek için tehlikeli bir döneme hazırlandıklarını bildirdi.

Bahr, Filistin halkı yaşadığı müddetçe işgalcilerin Mescid-i Aksa'ya zarar vermelerine izin vermeyeceğini dile getirdi.
 
Kaynak : FİEM

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |