Video Foto Galeri Yazarlar
22.7.2019 - Pazartesi

Bahreyn, 116 Şii Casusu Tutukladı

Okunma: 886
DÜNYA 6 Mart 2018 11:15
Videoyu Aç Bahreyn, 116 Şii Casusu Tutukladı

Bahreynli makamlar İran’ı iç işlerine karışmak ve ülkedeki istikrarı bozmak için mezhepsel faaliyetler yürütmekle suçluyor.

KahveKitap

Bahreyn Emniyet Güçlerinin terörizmle savaş ve Bahreyn’in iç işlerine müdahaleyi engelleme amacıyla başlattığı terörle-mücadele operasyonları 116 kişinin gözaltına alınmasıyla sonuçlandı.

Tutuklananların terör saldırıları planlamak ve gerçekleştirmek, patlayıcı maddelerin üretimi, depolanması ve taşınması gibi bir dizi terör suçlarına karıştıkları belirlendi.

Bahreynli makamların araştırmaları sonucunda tutuklanan teröristlerin İran Devrim Muhafızlarıyla bağlantılı olduğu tespit edildi.

Şebeke, Bahreynli Yetkilileri, güvenlik güçlerini, ve halk güvenliğini tehlikeye atmak, milli ekonomiyi baltalamak için petrol tesislerini hedef almayı planlıyordu.

Bahreyn terörle-mücadele güçlerinin titiz çalışmalarının ardından terör şebekesinin faaliyetleri engellendi.

Bahreynli makamlar İran’ı iç işlerine karışmak ve ülkedeki istikrarı bozmak için mezhepsel faaliyetler yürütmekle suçluyor.

Yakalanan hücrenin İran Devrim Muhafızlarının yanı sıra Irak merkezli Asaib Ehl El Hak ve Lübnan Hizbullahıyla da bağlantılı olduğu kaydedildi.

İran’ın başta Türkiye olmak üzere bölge ülkelerinde benzer faaliyetler yürüttüğü biliniyor.

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder