Video Foto Galeri Yazarlar
19.5.2019 - Pazar

Batı Şeria’daki Yahudi yerleşimciler, Filistinli bir kadını taşlayarak öldürdü

Okunma: 1204
FİLİSTİN 13 Ekim 2018 19:30
Videoyu Aç Batı Şeria’daki Yahudi yerleşimciler, Filistinli bir kadını taşlayarak öldürdü

Cuma günü Batı Şeria’da bulunan Nablus’un güneyinde Filistinli bir kadın, kocasıyla birlikte arabalarında seyir halindeyken Yahudi yerleşimcilerin taşlı saldırısı sonucu hayatını kaybetti.

Filistin resmi haber ajansı WAFA’nın haberine göre, Cuma günü Batı Şeria’da bulunan Nablus’un güneyinde Filistinli bir kadın, kocasıyla birlikte arabalarında seyir halindeyken Yahudi yerleşimcilerin taşlı saldırısı sonucu hayatını kaybetti.

İsrailli bir polis sözcüsü, yaptığı açıklamada, araca taşlarla saldırıldığını doğruladı. Ancak bunu kimin yaptığına dair ayrıntılı bilgi vermeyerek, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını belirtti.

WAFA’nın Filistinli güvenlik ve sağlık kaynaklarından aktardığı bilgilere göre, 8 çocuk annesi Filistinli Ayşe Muhammed er-Rabi (45) Nablus’ta eşinin otomobilindeyken atılan taşlardan birinin başına isabet etmesi sonucu hayatını kaybetti.

Kaynaklar, Ayşe Muhammed er-Rabi’nin Nablus’ta kaldırıldığı hastanede öldüğünü ve kocasının ise hafif yaralı olarak tedavi altına alındığını kaydetti.

WAFA, Filistinli görgü tanıklarının, araca taş atanların Yahudi yerleşimciler olduğunu söylediklerini aktardı.

İşgal altındaki Batı Şeria’ya birkaç gündür İsrail güçlerinin, iki İsrailliyi öldürdüğü, üç İsrailliyi ise yaraladığından şüphelenilen bir Filistinliyi araması sebebiyle gergin bir atmosfer hakimdi. Bununla birlikte dün, Nablus yakınlarında İsrail askerlerine bıçaklı saldırı teşebbüsünde bulunduğu şüphesiyle 19 yaşındaki bir Filistinlinin tutuklandığı duyurulmuştu.

Kaynak : Şarku'l Avsat

Haber var islah eder, haber var ifsad eder